majestic world of royalty

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

O familie de papusi

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪

Sex Sex : Male
Rubin Rubin : 779
Smarald Smarald : 833
Reputatie : 0
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: O familie de papusi    Fri Apr 21, 2017 2:59 pm

Era o zi de vara in Irlanda. Lumea iesise la picnic in padurile seculare irlandeze. Eu si familia mea iesisem sa cautam niste plante pentru potiuni si sa stam la un picnic. Insa portalul prin care venisem se inchise cu cateva minute inainte sa ne intoarcem in Fairytopia. Acum ramasesem blocate in lumea oamenilor. Neavand alta optiune trebuia sa cer ajutorul unei fetite sa avem unde locui un anumit timp pana va aparea din nou portalul. Cum noi zanele eram mici cat papusile Barbie, pentru noi oamenii pareau uriasi. Insa se deosebeau de uriasii din lumea mea caci aceia erau si musculosi de parca ar fi fost campioni la haltere. Speram sa fim luate acasa de o fetita pe post de papusi ale ei si sa ne imbrace in hainutele papusilor ei si sa dormim intr-o casuta de papusi.
Momentan eu si familia mea eram imbracate doar in niste rochite din frunze si pantofi facuti din ghinde cioplite.
"Oare ar putea sa ne placa asa de mult incat sa vrea sa ne pastreze? Oare si-ar dona vechile papusi Barbie la o casa de copii si sa ne pastreze pe noi in locul lor?" Ma intrebam eu.
Ma indrept apoi catre o fetita care era cu parintii la picnic.
-Salut! Nu te speria. Eu sunt Sanara si ele sunt familia mea: Sora mea mai mare Katrna si matusile mele Josephine si Selene. Suntem o familie de zane din cate poti vedea. Am ramas blocate aici in aceasta lume fiindca portalul prin care am venit s-a inchis. Ai fi destul de draguta incat sa accepti sa ne iei acasa la tine si sa fim papusile tale? Si sa ai grija de noi?

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/

O familie de papusi
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1