majestic world of royalty

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Share

Un Djinn in secolul 21

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

Sex Sex : Female
Rubin Rubin : 33
Smarald : 39
Reputatie : 0
Localizare : Emiratele Arabe Unite

Un Djinn in secolul 21  - Page 2 Empty
PostSubject: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyTue Mar 12, 2019 1:32 pm

First topic message reminder :

Era o zi de weekend numai buna de cumparaturi la mall.
La magazinul de antichitati din mall se adusese marfa noua.
Printre toate vechiturile, apause si o lampa veche in stilul celor arabe ca cele din povestile 1001 nopti.

Stateam in lampa asteptand ziua cand cineva va hotari in sfarsit sa o frece voit sau din gresala, pentru a ma elibera.

Back to top Go down

AuthorMessage
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyFri May 24, 2019 4:00 pm

-Ce știi tu despre djinni se aplica in cazul majorității. Dar exista si Djinii buni ca mine.
Trebuie sa fii extrem de norocos sa nimerești un Djinn bun.
In 90% din cazurile când găsești o lampa, dai peste unul malefic care se folosește de tine si dorințele tale, in scopurile personale, facandu-ti rău.

De exemplu cineva a găsit un Djinn si ca prima dorință a fost sa aibă mașină de lux si bani precum un politician. Duhul s-a ținut de cuvânt, i-a dat dar a facut-o prin mijloace ilegale, hipnotizând niste hoti sa jefuiască o banca. Astfel djinn-ul și-a băgat stăpânul un pușcărie si apoi la a doua dorință,a început șantajul. El dorea sa fie eliberat din închisoare iar djinul i-a spus. Te eliberez daca ma eliberezi si tu. Pana la urma cei doi s-au eliberat unul pe altul iar clientului djinnului, poliția i-a confiscat tot ce primise de la Djinn.
Back to top Go down
Brad Miller
◇healthy◇
◇healthy◇
Brad Miller

Sex Sex : Male
Rubin Rubin : 170
Smarald : 170
Varsta Varsta : 29
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit Stare de spirit : nebun

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyTue Jun 11, 2019 3:17 pm

-De la bunica mea stiu ca majoritatea djinilor sunt malefici sau pusi pe sotii. Ei mai tachineaza oamenii si ii sperie pentru amuzamentul propriu.
Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyTue Jun 11, 2019 5:49 pm

-Are dreptate bunica ta. Din fericire insa eu fac parte dintre putinii Djini buni.
Back to top Go down
Brad Miller
◇healthy◇
◇healthy◇
Brad Miller

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyWed Jun 12, 2019 1:54 pm

-Aa, deci bunica mea chiar are dreptate. Un lucru mi se pare ciudat,dece nu a dorit sa-mi spuna despre djinii buni. Si ei sunt niste fiinte care chiar isi au rostul in aceasta lume.

Sent from Topic'it App
Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptySun Jun 16, 2019 1:45 pm

-Probabil nu a stiut. Suntem atat de putini cei buni incat nimeni nu stie de existenta noastra. Exista o legenda care spune ca dintre toti djinii existenti, doar 3 ar fi buni si ca mereu raportul se pastreaza. 10 000 djini la 5 miliarde de oameni dintre care 3 ar fi buni. Daca ar fisa ne luam dupa calculele respective acum la 7 miliarde de oameni ar insemna ca ar fi 15000 Djini si tot 3 buni si urmatorul Djin bun s-ar naste dupa ce populatia umana va depasi 7 miliarde jumate.
Back to top Go down
Brad Miller
◇healthy◇
◇healthy◇
Brad Miller

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyWed Jun 19, 2019 12:11 pm

-Oarecum, da, ai si tu dreptatea ta. Sunt putini djini buni care vor binele oamenilor. Sper sa nu dam de djinii intunericului.

Sent from Topic'it App
Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyFri Jun 21, 2019 1:28 pm

-Sunt rare sansele sa dai peste un Djinn asa ca poti sta linistit. -Hm preferi contract clasic de 3 dorinte toate pentru tine? Sau preferi contract mai avantajos pentru amandoi, gen 3 dorinte pe zi pentru tine si una pe zi pentru mine? Si trebuie sa te avertizez ca daca nu iti folosesti toate dorintele dintr-o zi, ele nu se reporteaza pentru ziua urmatoare.
Back to top Go down
Avalon
♕ King♕
♕ King♕
Avalon

Rubin Rubin : 1552
Smarald : 1624
Reputatie : 3
Localizare : Bucharest

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyFri Jun 28, 2019 12:26 pm

-La dorinte am sa ma gandesc cu mare atentie. Este posibil sa fie ceva special si trebuie gandit cu mare grija.

Sent from Topic'it App

Un Djinn in secolul 21  - Page 2 11ud
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyWed Jul 03, 2019 8:52 pm

-Aici ai perfecta dreptate. Iti pot indeplini chiar si cele mai speciale dorinte. Ii spun eu.

-Hm, oare are de gand sa imi ceara ca dorinta sa fiu prietena lui? Gandeam eu.
Back to top Go down
Avalon
♕ King♕
♕ King♕
Avalon

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyFri Jul 05, 2019 6:43 am

-Prima mea dorinta este sa imi pot permite dorinte nelimitate. Restul celor dorintelor o sa vina pe parcurs....spune tanarul djinului.

Sent from Topic'it App

Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptySat Jul 13, 2019 9:23 pm

-Desi as vrea sa iti pot acorda dorinte nelimitate, nu pot mai mult de 3 pe zi. Insa vor fi nelimitate ca timp. Adica nu avem un contract pe 1 an sau 2, ci pe perioada nedeterminata atat timp cat suntem prieteni. Puterile noastre sunt limitate de Marele Sultan al Djinilor. Fiindca el crede ca oamenii cu lacomia lor si djinii rai cu rautatea lor, ar putea arunca lumea in haos. Imi pare rau ca si cei nevinovati ca noi trebuie sa ne supunem regulii respective. Dar de regula dupa regula noua de 3 dorinte pe zi, un contract se poate incheia pe 1 an, 2 ani sau 3 ani cu prelungire facuta prin aprobare de catre sultanul djinilor. Dar ar trebui sa gasim ceva in manualul Djinilor care ar permite o situatie exceptionala, sa avem un contract permanent.
Back to top Go down
Brad Miller
◇healthy◇
◇healthy◇
Brad Miller

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyMon Jul 15, 2019 12:13 pm

Vedeam ca djinul era confuz. Nu parea a se astepta la asa ceva. Pana la urma urmei, dorinta mea facea parte din intelegere. Era dorinta mea si trebuia aplicata.

Sent from Topic'it App
Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyThu Jul 18, 2019 11:33 pm

-O sa incerc sa iti indeplinesc dorinta dar nu stiu daca pot sparge aceasta limitare de 3 dorinte pe zi, insa pentru tine voi incerca.
Daca reuseste, ar trebui sa auzim ceva ca un boom sonic si o explozie de scantei magice in forma de stelute cu 5 colturi si multicolore sa apara in jurul nostru. Ii spun eu
-Prieteni buni noi vom fi, magia mea iti voi arata, magia mea noi o vom imparti, te voi ajuta si atunci vei reusi, iti voi arata din maga mea, alaturi eu iti voi sta, ghidul si prietena ta iti voi fi, prieteni noi vom fi.

Mae albariq wabariq, prima dorinta a zilei se va indeplini. Hocus Pocus. Spun eu intinzandu-mi mainile in sus deasupra capului, unindu-mi mainile, si bratarile mele incepura sa straluceasca.

Inchid ochii imaginandu-mi ca eu si Brad suntem prieteni, ca ii pot indeplini oricand orice dorinta.

Apoi lasandu-mi mainile in jos le despartise. Lumina magica din bratari parca imi activase magia din mine, urcandu-mi prin palme. Apoi imi pocnesc palmele una alta.

Eram si eu curioasa daca va urma o explozie magica frumoasa sau o adiere vant ce risipea vraja.

Last edited by Sahriar Jasmine on Sun Jul 21, 2019 8:02 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Brad Miller
◇healthy◇
◇healthy◇
Brad Miller

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyFri Jul 19, 2019 3:54 pm

Deja incepeam sa imi fac niste planuri ca sa nu imi epuizez dorintele.

Sent from Topic'it App
Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptySun Jul 21, 2019 8:13 pm

Cand imi lipisem palmele pline de energie magica una de cealalta, o explozie frumoasa ca de artificii avusese loc.

-Se pare ca dointa ta ti-a fost acordata. Acum poti avea dorinte nelimitate din partea mea. Desigur a trebuit sa recurg la un mic artificiu conform codului Djinilor. Djinii pot acorda dorinte nelimitate doar celor foarte apropiati care au nevoie de magia lor foarte mult. Dar cine sta sa controleze? Nu vom avea probleme daca nu ceri lucruri de genul sa devii stapanul lumii,sa castigi la lotode prea multe ori, sau alte din astea care s-ar incadra incategoria abuzuri. Fireste te pot face print sau rege, iti pot crea un regat propriu. Dar nu pot sa iti cedez un regat deja stapanit de cineva. Te pot ajuta sa castigi la loto dar merge de maxim 3 ori pe an. Trebuie ca norocul sa vina la toti. Nu doar la tine. Intelegi ce vreau sa spun, nu? Si am dat doar 2 exemple.

Si o sa am si eu unele dorinte la tine. Daca vei dori sa le folosesti unele si pentru mine.

Back to top Go down
Avalon
♕ King♕
♕ King♕
Avalon

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyThu Jul 25, 2019 12:07 am

Intru si eu in magazin si vad ceva ce ma lasa masca. Un djin care ii indeplineste dorinta vanzatorului.

Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyThu Jul 25, 2019 9:36 am

ooc: vezi ca si tu ai postat cu conturi diferite. Acum Djinnul meu a cui ar trebui sa fie? A lui Brad sau a lui Avalon? Banuiesc ca desi ai postat cu conturi diferite, e unul si acelasi personaj pe care il joci in acest topic.

BIC:

Acum voi asculta urmatoarea ta dorinta. Ii spun eu.
Back to top Go down
Avalon
♕ King♕
♕ King♕
Avalon

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyThu Jul 25, 2019 9:59 am

oo: eu sunt un cumparator, Brad e Vanzatoru

Raman putin mirat, dupa care ma retrag spre taraba cu bricolaje ca si cum nu asi fi vazut nimic.

Sent from Topic'it App

Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyThu Jul 25, 2019 10:51 am

Observasem si e acel baiat care plecase in momentul cand vazusem ca ii indeplinisem o dorinta lui Brad. Speram ca acel baiat stie regula ca un Djin indeplineste dorinte cui detine lampa. O data lampa vanduta Djinul va deservi pe cumparatorul lampii. Dar pe moment daca lampa era inca la vanzator, eu eram a lui.

Last edited by Sahriar Jasmine on Thu Jul 25, 2019 5:18 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Avalon
♕ King♕
♕ King♕
Avalon

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyThu Jul 25, 2019 12:57 pm

Inca nu imi venea sa cred. Ma intorc la cei doi si ii intreb.
-Esti un djin afevarat? Exista djini sau sunt doar legende

Sent from Topic'it App

Back to top Go down
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyThu Jul 25, 2019 5:21 pm

-Sunt un Djin adevarat. Exista Djini da dar sunem cam legende deoarece suntem o comunitate mica. Nici eu nu stiu cati suntem exact dar oricum populatia noastra ca numar nu depasim numarul anilor vietii unui om. Incerc eu sa fac o comparatie putin mai metaforica.
Dar Djinii in majoritate sunt rautaciosi si farsori. incearca sa castige ceva din dorintele care le indeplinesc stapanilor lor.
Djinii buni sunt 3 la numar in fiecare moment. Eu sunt una dintre cei trei djini buni.
Back to top Go down
Avalon
♕ King♕
♕ King♕
Avalon

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyThu Jul 25, 2019 9:09 pm

-Ahaa, probabil tu faci parte din categoria djinilor linistiti. Ma faci sa ma simt mai bine.

Sent from Topic'it App

Back to top Go down
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪
Sharma Sanara

Rubin Rubin : 1339
Smarald : 1447
Localizare : Braila

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyFri Jul 26, 2019 8:53 am

-Da, sunt un Djinn cuminte. Mai ales având in vedere cine am fost in viața trecuta.
Am fost prințesă, fiica unui sultan.
Nici mie nu îmi plac djinii rai. Ei bine la noi exista Marele Consiliu al Djinnilor. Sunt 7 înțelepți, foști vrajitori si djini care acum sunt doar spirite si care au grija ca Djinii sa respecte regulile. Exista 3 tipuri de detenție in lampa. Regim Sever. Se aplica Djinnilor rai care in urma acțiunilor lor au murit oameni si in cazul acesta ei sunt inchisi imediat si nu pot ieși din lampa daca nu freacă cineva lampa. Si chiar daca cineva o freacă tot nu pot ieși daca nu a expirat perioada de detenție.

Regim semi-sever. Se aplica Djinnilor care sunt farsori dar nu su făcut rele prea mari

Si cel de-al 3-lea regim e Regimul Ușor. Se aplica Djinnilor noi si cuminți in așteptarea primului stăpân si djinnilor cuminți in intervalul dintre stăpâni. Regim ușor înseamnă ca pot fi semi-liberi daca stăpânul dorește libertatea lor. Adică pot folosi lampa ca pe o locuință si pot intra si ieși din ea la proprie voința. Dar vor depinde de lampa la fel cum un melc depinde de carapacea lui.

Un Djinn in secolul 21  - Page 2 Giphy
Back to top Go down
http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/
Sahriar Jasmine
◇infested◇
◇infested◇
Sahriar Jasmine

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyFri Jul 26, 2019 8:55 am

Ooc: Scuze. Nu stiu de ce nu mi s-a schimbat contul desi ieșisem si intrasem pe contul lui Jasmine.

-Da, sunt un Djinn cuminte. Mai ales având in vedere cine am fost in viața trecuta.
Am fost prințesă, fiica unui sultan.
Nici mie nu îmi plac djinii rai. Ei bine la  noi exista Marele Consiliu al Djinnilor. Sunt 7 înțelepți, foști vrajitori si djini care acum sunt doar spirite si care au grija ca Djinii sa respecte regulile. Exista 3 tipuri de detenție in lampa. Regim Sever. Se aplica Djinnilor rai care in urma acțiunilor lor au murit oameni si in cazul acesta ei sunt inchisi imediat si nu pot ieși din lampa daca nu freacă cineva lampa. Si chiar daca cineva o freacă tot nu pot ieși daca nu a expirat perioada de detenție.

Regim semi-sever. Se aplica Djinnilor care sunt farsori dar nu su făcut rele prea mari

Si cel de-al 3-lea regim e Regimul Ușor. Se aplica Djinnilor noi si cuminți in așteptarea primului stăpân si djinnilor cuminți in intervalul dintre stăpâni. Regim ușor înseamnă ca pot fi semi-liberi daca stăpânul dorește libertatea lor. Adică pot folosi lampa ca pe o locuință si pot intra si ieși din ea la proprie voința. Dar vor depinde de lampa la fel cum un melc depinde de carapacea lui.
Back to top Go down
Anuket
◇healer◇
◇healer◇
Anuket

Rubin Rubin : 308
Smarald : 314
Varsta Varsta : 24
Localizare : Cluj

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 EmptyWed Jul 31, 2019 10:01 pm

numai tu puteai Smile)

pot sa ma alatur si eu la rpg

Un Djinn in secolul 21  - Page 2 Tumblr_o1djd5aovf1qb64kco3_r1_250 Un Djinn in secolul 21  - Page 2 Tumblr_o1djd5aovf1qb64kco4_r1_250

--Never give up!--

Un Djinn in secolul 21  - Page 2 Tumblr_orvbb0hDzz1qhb6pqo1_r1_500
Back to top Go down
http://magiclandrpg.forumgratuit.ro/forum
Sponsored content

PostSubject: Re: Un Djinn in secolul 21    Un Djinn in secolul 21  - Page 2 Empty

Back to top Go down

Un Djinn in secolul 21
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next