Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Discutii fara noima
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSat May 11, 2024 3:36 pm by Hazbin

» Ask me
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
Hazbin
Fel şi fel de aventuri - Page 2 EmptyFel şi fel de aventuri - Page 2 I_voting_barFel şi fel de aventuri - Page 2 Empty 
View
Fel şi fel de aventuri - Page 2 Percent_0

Share

Fel şi fel de aventuri

View previous topic View next topic Go down
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 12:27 pm

First topic message reminder :

Feng Jiu plecase din sânul clanului său în căutarea unor aventuri care să-i stârnească interesul şi care să-i dea posibilitatea să-şi pună în valoare diverse talente pe care le avea.
În sânul clanului se plictisea de aceleaşi lucruri învechite şi banale. Dorea să aive parte de ceva curios, ceva incredibil, ceva romantic, ceva…
Back to top Go down

AuthorMessage
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 5:36 pm

-Orice se poate defecta daca umblii la trecut. Însă, de viitor nu știu să strici ceva. Probabil ați să schimbi doar cursul prezentului. Anticipezi cu mult momentul.


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 8:26 pm

─ În fine, am nimerit în acest Tokyo al anului 2020, trebuie să văd cum o să mă descurc aici ca să supravieţuiesc, spuse Jiu. Cred că v-am reţinut suficient de mult, domnule. Dacă-mi arătaţi o anumită direcţie, mă voi îndrepta acolo şi mă voi descurca eu cumva pe urmă! adăugă ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 8:50 pm

-Avand in vedere ca vi fin alte lumi, imi este cam frica sa te las singura pe aici. Vreau sa evitam orice pericol, asa ca, vei venii cu mine. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 9:23 pm

─ Sigur că da! răspunse ea. După tine, domnule! Eşti tutorele meu de-acum. Mă ai în custodie cumva! adăugă ea, făcând o plecăciune în semn de mulţumire şi respect.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 9:46 pm

-Ok. Pentru inceput, vom avea de mers pana la firma unde lucrez pentru a-mi lua lista cu pasagerii si tahograful. Pe urma am sa te duc la mine la apartament. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 10:02 pm

─ Am înţels, şeful meu! spuse Jiu făcând din nou o plecăciune în faţa lui. Să mergem! adăugă ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 10:19 pm

-Sef? Te rog sa ma iei la per tu, spune-mi Brad. Imi place sa te simti comod alaturi de mine. Vreau sa-ti arat cate lucruri minunate sunt in aceasta lume a oamenilor. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 10:42 pm

─ Sigur, Brad! spuse Jiu. Aşa am să fac! adăugă ea. Acum hai să îţi faci datoria la locul tău de muncă! adăugă ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 1:28 pm

Am mers de indata sa imi fac datoriile la locul de munca. 
-Deci aici se afla agentia de turism la care lucrez. Poarta numele de Fairy Tour. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 9:17 pm

Jiu se uita în jurul ei mirată de ceea ce vede şi se aşeză pe un scaun. Nu dorea să strice nimic.
─ Interesant nume de agenţie, spuse ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 18, 2020 11:59 am

-Multumim....la voi nu se afla asa ceva?....dupa care se aseza jos si incepu sa poveateasca cu ea. Voia sa afle mai multe despre lumea din care venea ea. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 18, 2020 5:27 pm

─ Ooo! Nici decum! răspunse ea. La mine e doar plictiseală. Fratele meu mai mare face vin din flori de piersic, sora mea mai mică face broderii, alţi fraţi se ocupă cu politica dintre clanuri, alte surori fac mâncare… Nu prea e animaţie ca aici. Nici atât de multă culoare! răspunse Jiu.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 10:08 pm

-Voi veniți dintr-o perioada medievală? La cum îmi povestești tu, am Persia că lumea voastră este inca in Evul Mediu. Sau ceva de genul.


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 10:33 pm

─ Timpul stă în loc acolo. Şi la orice lucru cât de mic, se foloseşte magia, spuse ea. Aici e mai antrenant şi mai multă… adrenalină, să spun aşa.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 10:45 pm

Miller ii zâmbește ușor. Parca i se părea ciudat sa tot oprești timpul
-Si daca oprești timpul, nu afectezi și celelalte ținuturi?


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 11:31 pm

─ Timpul curge normal, ca şi aici, spuse ea. Nu-l opreşte nimeni. Doar că acolo nu există tehnologie ca aici, ci doar magie. Tu spui că aici e anul 2020, acolo de unde vin e anul 4830, spuse ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 22, 2020 11:49 am

Am ramas mut de uimire nestiind cum sa reactionez. Totusi, pareau sa fie in fata cu mult fata de noi. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 22, 2020 5:24 pm

Ea nu mai spuse nimic. Văzu nişte foi împrăştiate şi începu să se uite la ele. Avea un simţ al observaţiei foarte dezvoltat şi începu să le trieze şi să le pună teanc pe categorii.
După ce le aşeză teanc, văzu nişte clame de birou şi luă câteva, prinzând foile cu ele. Apoi văzu un fel de bileţele şi ceva de scris. Scrise pe fiecare bileţel ce reprezintă teancul acela de hârtii şi apoi prinse bileţelul cu aceeaşi clamă.
─ Gata, acum nu o să te mai încurci în hârtii! spuse ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 25, 2020 8:59 pm

Vazand gestul ei dragut, incep. Sa zambesc de fericire. Era ceva atat de frumos incat imi bucura ochii. 
-Iti multumesc pentru ajutor draga Jiu. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 25, 2020 9:45 pm

─ Ei, cu plăcere! spuse ea. A fost o nimica toată, adăugă ea. De fapt… dacă nu ai o secretară, aş putea să-ţi fiu eu una.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 01, 2020 4:39 pm

-Chiar mi-a face plăcere sa am o secretara. Mai ales că am sub specializare la firma. Și șofer și agent turistic.


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 13, 2020 7:21 pm

─ Perfect! îi răspunse ea. Atunci am să fiu secretara ta şi mă voi strădui să fiu cea mai bună pe care o poţi avea vreodată! adăugă ea. Când încep? întrebă.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 17, 2020 11:35 am

Sefa intra de indata ce auzii acele lucruri. Ii da o foaie si un pix pentru asi face un CV. Dupa care va trece printr-un interviu ca sa vada si capacitatiile ei de comunicare. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 17, 2020 11:26 pm

Se uită "cruciş" la foaia ce-o avea de completat. Nu că nu ştia cum s-o completeze, dar nu ştia ce să scrie în ea având în vedere timpul de unde venea ea. Se uită cu disperare la Miller.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 12:45 pm

-Ai vreo problema domnisoara?....intreba sefa pe fata cea noua. Se uita de sus la ea pentru ca nu a patit asa ceva pana acum. 


Fel şi fel de aventuri - Page 2 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Sponsored content
it's my name, my identity
*
Fiche RPG

PostSubject: Re: Fel şi fel de aventuri Fel şi fel de aventuri - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

Fel şi fel de aventuri

View previous topic View next topic Back to top
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ☆RPG ☆ :: ♠Anime Rpg ♠ :: Anime RPG Fantasy :: Regatul Fantastic-