Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Discutii fara noima
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeSat May 11, 2024 3:36 pm by Hazbin

» Ask me
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
Hazbin
Solo en mi corazon - Page 2 EmptySolo en mi corazon - Page 2 I_voting_barSolo en mi corazon - Page 2 Empty 
View
Solo en mi corazon - Page 2 Percent_0

Share

Solo en mi corazon

View previous topic View next topic Go down
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 01, 2020 11:02 pm

First topic message reminder :

E un fic tot vechi, dupa cum spuneam, mai nou daca ma apuc vreunul are o parte si atat rolling on the floor) ca nu am rabdare.
E de pe vremea cand shippuiam eu foarte mult Dramione (si in continuare o fac). Practic personajele sunt din Harry Potter, dar il pun la Original pentru ca nu e cu vrajitori si nici cu povestea din filme/carti. Doar numele sunt luate de acolo, la fel ca si la Cioburi dintr-un vis
Pentru cine nu stie personajele din HP si are curiozitate le puteti cauta pe google dupa nume.

Episodul 1

„ Nu e usor sa recunosti adevaratele sentimentele ce le poti in suflet, de asemenea nu e usor sa te inchizi in tine si sa fii o persoana de portelan pe dinafara. Ma numesc Hermione Granger si pot sa spun ca si eu, la fel ca fiecare om am avut parte de rele, foarte multe, dar si de putine bune. E greu sa port in inima mea toate acele amintiri, tot ce s-a intamplat de atunci pana acum, cum am actionat dupa instinct si nu dupa ratiune… incepusem sa numai inteleg modul meu de a ma comporta. Sora mea era intotdeuna dura cu mine, nu am invidiat-o si urat-o vreodata pentru temperamentul si comportamentul sau. De cand parintii au plecat in strainatate tot greul a cazut pe umerii mei, ea neincetand sa se duca la diferite petreceri si evenimente, lasandu-ma sa ma descurc singura in gospodarie. Pot sa ma spun ca ma indentific cu Cenusereasa, deseori gasindu-ma langa semineu pe un scaun tricotand, si deseori murdarindu-ma de cenusa. Din pacate, viata nu e ca in basme, si la mine nu va sosii vreodata Printul cel bun.
Ca orice alt om, mi-a venit si mie randul sa ma indragostesc la un moment dat, insa de cel mai nepotrivit baiat din lume, iubitul surorii mele gemene. M-am resemnat cu gandul ca pot purta acel sentiment pe care nu voiam sa-l am in interiorul meu, dar mi-era imposibil sa-l scot, doar in inima mea, acolo unde am adunat an de-a randu dorintele si sentimentele mele, care cu timpul au devenit pulberi de fum. ‚El’ cu fiecare ocazie cand ma intalnea imi radea in fata ca sunt o bleaga pe langa sora mea, si isi batea joc de mine fara sentimente, dar cu cat el ma batjocura in fata tuturor mai mult, cu atat imi dadeam seama ca nu pot sa-l urasc, si m-am resemnat, pastrand acea dezamagire in mine.
Totul era atat de oribil, am fost cu el si la liceu, si am picat si la facultate. Nu suportam sa vad saruturile dintre el si fata ce semana cu mine ca o picatura de apa, era prea dureros, si durerea s-a pastra prea adanc in inima mea. Credeam ca totul e un infern ce nu mi se putea intampla mine, mai erau pe deasupra la facultate si un grup de fete de majorete care de asemenea ma tratau ca pe o servitoare buna de nimic. Poate era si vina mea, eram foarte stearsa si retrasa, infundata cu nasul in cartile mele. Eram totodata prea stresanta pentru cei din jur si prea tocilara. In fiecare zi dupa orele din liceu ma duceam la ‚el’ acasa si il tocam la cap sa invete, sa recupereze, sa numai chiuleasca, si deseori primeam o usa trantita in fata. In fata lui nu ma puteam lasa chiar intr-atat de jos, si cand vedeam ca nu are pofta sa vorbeasca cu mine nu insistam, niciodata nu ii faceam aproapuri, doar il priveam ca si cum ar fii ultima data si o amintire din el ar ramane vie pentru totdeuna in mintea mea.
Lasand la o parte greul si relele, si necauzurile si toate astea, un singur lucru bun am viata, Ron, cel mai bun prieten al meu. El e singurul care imi mai aduce un zambet adevarat pe fata, care ma inveseleste cand sunt trista, care e alaturi de mine intotdeuna, care este un prieten adevarat. Si observand comportamentul lui e super indragostit de sora mea, Ella, insa aceasta, face precum si ‚el’ si imganfarea ii e prea mare pentru a raspunde la un tremurat de „buna” din partea lui Ron. Dar sa numai vorbim de EL, ca deja m-am saturat, o spun pentru prima data fara sa imi mint propria persoana, sunt indragostita ca o proasta de Draco Malfoy, unicul si singurul de care nu trebuie sa ma aproaprii, cel mai rau baiat din oras. Dar numai vreau sa vorbesc nici despre asta…
Toate erau normale, si credeam ca cu trecerea timpului am sa-l uit pe el si pe dragostea aceea imposibila, dar imediat ce l-am vazut mii de fluturasi mi-au trecut prin stomac. Era prima zii de facultate atunci cand l-am vazut, inconjurat de prietenii lui, cu care facea glume. Am ramas cateva momente cu mapa stransa la piept si cu ochii intredeschisi privindu-l. Pentru o fractiune de secunda privirile ni s-au intalnit, a lui era atat de rece ca simteam cum sangele imi pulsa foarte accelerat din cauza fricii ce mi-o provoca acea privire glaciara. Tocmai de acea am intors capul si m-am dus in ultima mea banca din spate. Credeam ca va fii acelasi an de torturi pana cand, pe usa salii de clasa a intrat un baiat brunet, cu ochii albastri, era chiar superb. S-a uitat dezorientat spre clasa si s-a asezat… LANGA MINE?!?! Da … era acolo , acceptasem ca pentru prima data eram nevoita sa stau cu un baiat in banca. De mica, nu stateam in aproapierea un baiat inafara de Ron, iar atunci stateam, insa aveam privirea in pamant. Brusc, am auzit un glas cunoscut, si am intors privirea, erau Draco si baietii din gasca lui, care deja se luasera de baiatul acela pentru ai face „ritualul de bun venit”.
„Da’i drumul!” am strigat eu spre Draco care il lipise pe baiat de perete tinandu-l de gat
„Da’i drumul [imitandu’ma] Ca altfel ce ai sa faci? Ai sa ma dobori cu puterile tale de power puf?”
Turbam de furie mai ales la auzul rasetelor celor din clasa. Fara sa constientizez, i-am lipit o palma peste fatza, intorcandu-i capul. Nu stiam de ce, dar simteam o mare satisfactie dupa ce facusem asta.
Draco si-a mangaiat usor obrazul ranit si m-a privit mirat. Eu rasuflam cu rapiditate si de data aceea nu ii mai evitam privirea. Dupa ce m-a amenintat ca ii voi plati, i-au dat drumul baiatului si au plecat in alta parte.
„ Esti bine?” am intrebat ajutandu-l sa se ridice de pe jos
„ Ma doare putin spatele, dar da sunt bine. Ma simt jenat sa fiu aparat de o fata…” a spus el rosind, simultan cu mine, eu fiind foarte aproape de el… „Harry… Harry Poter, ma numesc!”
Acel nume imi rasuna in minte cu ecou, ceva ce nu stiam ce imi dadea senzati ca stiu acel nume. Cand mi-am revenit din transa am stransa mana cu a lui prezentandu-ma la randul meu. Dupa ce am luat loc in banca impreuna cu Harry, care se dovedea a fii un tip foarte timid ca si mine, am inceput sa studiez toti noii colegi cu atentie. Privirea mi-a ramas atintita spre o fata misterioasa.”


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down

AuthorMessage
Nana Oosaki
Nana Oosaki
it's my name, my identity
♧ ViP member♧
*×Rubin : 2447
×Smarald : 2535
×Reputatie : 0
×Localizare : Tokyo
×Stare de spirit : extraordinary
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:19 am

Partea XV

Adormisem, era deja a doua zi si ploaua in continoare. El inca dormea cu capul sprijinit de al meu. Parca era un inger, ingerul meu. Fara sa stiu ce ma apuca i-am bagat mana pe sub tricou si i-am atins abdomnul, apoi i-am mangaiat cu buricul degetelor pieptul. Dormind ma atragea fara sa-mi dau seama. A reactionat rapit si mi-a prins mana. Ne despartea doar materialul tricoului.
- Mmm... neatza si tie.
Am rosit involuntar, mi-am retras mana si i-am spus scurt:
- Grabeste-te! Am ajuns.
Am coborat, ajunsesem undeva la poalele unui munte asa ca am inchiriat o cabana. Nici haine de schimb nu aveam si eram leoarca amandoi.
- Ar trebui sa te dezbraci! Esti uda de sus pana jos!
- Parca tu nu esti, Dle. Stie-Tot!
M-am intors cu spatele la el, mi-am dat jos bluzita si fusta lunga ramanand in niste boxeri negri si un sutien roz. Puteam sa jur ca ma privea atent, dar l-am ignorat, mi-am pus hainele pe calorifer si m-am aszat pe un covor de blana de urs brun in fata semineului, unde era caldsi bine. Draco mi-a urmat exemplul numai ca s-a aruncat pe canapea si a dorit sa dea drumul la televizor.
- La naiba e stricat!
- Ghinion resemneaza-te!
A scos limba la mine si si-a pus o perna in cap. Deci voia sa ne jucam...

In aceeasi dimineatza Cho iesise fara sa anunte pe nimeni. Avea pe ea o rochita vaporoasa, siclam, ce-i accentua mislocul si lasa la vedere sarcina. Parul il avea lasat liber prin cu o clamita bleo, culoare sandalelor ce leavea in picioare. Tremurase tot drumul, insa ajunsese pana la urma la destinatia finala... casa lui Harry. A apasat usor pe sonerie.
Harry era in baie si se spala pe dintzi. De indata ce auzi se repezi la usa imbracat in pijamaua lui preferata, de culoare gri inchis.
- Cho? ( zambi) Ce fericire sa te vad! Intra, nu te sfii!
Fata zambi vazand schimbarea lui Harry, intra in casa si se aezara amandoi la o masuta din sufragerie.
- Cu ce sa te servesc?
- Cu mare atentie...
Harry isi schimba expresia fetzei intr-una trista.
- Asculta-ma tu mai intai pe mine... nu am vrut sa te ranesc, nu am vrut ca prima ta experientza sa fie cu un pusti drogat si nebun, obsedat... imi pare rau, regret nespus!
- Eu nu regret, Harry... cel putzin nu din aceste motive...
- Ce vrei sa spui? Fii mai clara.
- Harry tu m-ai iubit vreodata?
- Ce sunt cu intrebarile astea Cho? Pe vremea aceea nu stiam ce e aia iubire... dar acum sunt sigur ca m-am schimbat, ca pot fi un baiat normal, unul care sa te iubeasca... ( ii trecu usor doua degete pe obraji catifelati)
- Atunci raul e putzin atenuat... Harry, sunt insarcinata...

- Roooooooooooon! Cum ai putut lasa-o sa plece? Ce a fost in capul tau? Ah am uitat ca nu ai nimic in el!
- Inceteaza sa tzipi la mine! La urma urmei e majora si poate sa faca ce vrea.
- Siguur! Si daca ea vrea sa se arunce in ocean tu ii dai voie! ( isi puse mainile in sold)
- La urma urmei e dreptul ei!
- Asa deci... bine... atunci si asta e dreptul meu!! PLEOSC!
Ron isi mangaie obrazul pleznit si fugi dupa Rose.
- Vin-o aici, inca nu am terminat ce aveam de spus!

Jeanny devenise imuna la tzipetele celor doi. Imuna la tot ce se intampla. Statea cu MP3 si asculta o melodie pe repeat, si anume " I hate that I love you ". Lacrimile se storceau din ochii ei, nu se mai secau. Se scufunda singura in propriai durere. Iubirea neimpartasita o sfasia. Ar fi vrut ca Cho si copilul ei sa nu existe, ar fi vrut sa fie totul pe placul ei. Era inca un copil care nu-si dadea seama de multe lucruri.

- Ce mai vrei? Sa ne certam mai rau? Nu exista zi in care sa nu ne certam...stii ce m-am saturat!
- Ah, mai termin-o!
O apuca de incheietura mainii strans si o sarut-o lasand-o fara aer.
- O zi buna! Ma duc sa-mi iau ziarul!
- Ahh prostule! tzipa ea in urma lui. " Aw.. ce sarut " isi mangaie buzele care tanjeau dupa un altul si se indrepta spre bucatarie. (ciocani) Jeanny te-ai trezit? Micul dejun e gata.
- Vin acum!
Isi sterse lacrimile, manca pe fuga si se decise sa plece sa-si faca ordine in ganduri.
- Weeei m-au lasat toti singura! I-a sa-mi verific mesajele! Au de la Hermi " Rose, am plecat cu Draco... nu prea stiu unde si de ce fugim... nu te apropia de casa noastre dekt de la distantza dak putetzi investiga... te pup si sper sa ma intorc cat mai repede!". Daca ma uitam la timp! Nu-mi ramane decat sa astept sa vin dobitocul de Ron!


Solo en mi corazon - Page 2 Tumblr_plvdvfDvkZ1xq1em9o2_r1_400
fear her when she is starring smiling at fire
because she have been through hell.
Back to top Go down
Nana Oosaki
Nana Oosaki
it's my name, my identity
♧ ViP member♧
*×Rubin : 2447
×Smarald : 2535
×Reputatie : 0
×Localizare : Tokyo
×Stare de spirit : extraordinary
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:19 am

Partea XVI

Si cum Draco-mi declarase razboi nu puteam sa-l refuz. M-am dus spre el tiptil si i-am zbierat in ureche " Urgentzaaa!".
- AU! Ai innebunit?
- Nu... dar ai intors spatele unei domnisoare!
Nervos m-a prinse de maini si m-a impins pe jos. Norocul meu ca [;] covorul era pufos si nu m-am lovit.
- Inceteaza! Te purtai asa si inainte sa-mi pierd memoria?!
- Nu... dar nici tu nu te purtai asa!
- Ei, bine, ai probleme cu capul!
Si-a luat hainele de la uscat, le-a-nbracat si a iesit in plin frig. As fi vrut sa ma duc dupa el, dar am preferat sa ascult sfatul lui Madame Tzasotz. M-am acoperit cu o paturica si am adormit.
**
- Uitzi faptul ca tu iesti cel legat!
- Da-mi drumul!
- Mai bine itzi dregi glasul daca nu vrei ca micutza ta sa o patzeasca rau de tot!
- Sa nu indraznesti, Lucifer...
**
Visul se intrerupsese caci Draco se intorsese. Am sarit in bratzele lui plangand.
- Gata, linisteste-te... nu am vrut sa tzip la tine.
- Nu e vorba de asta... am visat ce tzi s-a intamplat... un om cu masca te amenintza... el te-a facut sa-tzi pierzi memoria, fericirea... dar de ce?
- As vrea sa stiu...
M-a luat in brate si m-a lasat usor pe canapea.
- Tu unde ai sa dormi?
- Pe jos...
- Nu... vin-o langa mine!
S-a asezat cu grija. Nu prea aveam loc si riscam sa ne trezim amandoi pe jos. L-am imbratzisat si am adormit ingrijorata.

Harry ramase putzin pe ganduri.
- Asteapta-ma o secunda...
Cho se speria. Daca o va ataca? Daca nu vrea copilul? Daca o va obliga sa avorteze? Daca nu si-a revenit? Aceste intrebari siroiau in mintea ei fara oprire. Il vazu pe Harry intors cu o cutie lunga, neagra, de catifea pe care i-o imana privind-o insistent.
Cho o lua nesigura si o deschise. Inauntru era un set de argint, o bratzara simpla cu initziala ei "C", un colier simplu cu o perla pe post de pandantiv si un inel cu piatra.
- Harry ce sunt toate astea? O gluma....
- Ba deloc... le-am luat mai demult... sunt pentru tine.
Ii puse la gat lantisorul si la mana dreapta bratzara. Apoi lua inelul si il puse pe degetul inelar si o privii bland in ochi.
- Vrei sa fii sotia mea?
Acele simple cuvinte insemnau totul pentru ea. O piatra i se luase de pe inima si o napadisira lacrimile.
- Da, Harry vreau...
Acesta zambi si o saruta pe frunte.
- Numai plange o sa fie totul bine... m-am schimbat si voi avea grija de tine si de copilasul nostru!
- Harry, nu stii ce fericita ma faci!


- In sfarsit te-ai decis sa vii!
Ron nu o baga in seama se puse pe fotoliu si incepu sa citeasca ziarul. Rose nu accepta sa fie ignorata si turna cafea fierbinte din ibric pe care o varsa din " gresala" pe pantalonii lui Ron.
- Ops...
- Ce-ai femeie? Blugii mei noi...
- De parca nu tot eu ii spal... ( sovai)
- Ah, ma scotzi din sarite!
O lua de talie si o arunca pe celalt fotoliu.
- Po-to-les-te-te! Nu vezi ca incerc sa evit discutziile ca sa nu ne mai certam?!
Rose nu-i raspunse si isi muta privirea.
- Asa e mai bine... (isi lua din nou ziarul)
Rose se ridica mecanic si apoi fugi in camera lor, luand o perna in bratze si incepand sa planga. Jeanny facea acelasi lucru dar pe o banca din parca. Durerea o rodea tot mai tare.
***: De ce o fata asa frumoasa ca tine plange?
Jeanny ridica privirea.


Solo en mi corazon - Page 2 Tumblr_plvdvfDvkZ1xq1em9o2_r1_400
fear her when she is starring smiling at fire
because she have been through hell.
Back to top Go down
Nana Oosaki
Nana Oosaki
it's my name, my identity
♧ ViP member♧
*×Rubin : 2447
×Smarald : 2535
×Reputatie : 0
×Localizare : Tokyo
×Stare de spirit : extraordinary
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:20 am

Partea XVII


- Cine esti tu?

Ron statu ce statu in sufragerie dar nu rezista... dadu cu pumnul in perete si urca incet scarile. Rose era infofolita in plapuma si tinea strans o perna in forma de inima daruita de el. Obrajii inca ii erau umezi si ochii rosii. Vazand-o asa din cauza lui i se sfasie inima. Se apropie de ea, se aseza pe marginea patului si ii saruta delicat mana iar apoi o mangaie pe par.
- Iarta-ma, ingerul meu... nu voiam sa te ranesc...
- Dar ai facut-o... ( deschise ochii)
Ron tresarii si se pierdu in ochii ei albastri.
- Imi pare rau... poate ca eu sunt cel care actzioneaza gresit...
Rose se ridica in fund in pozitzie de youga si il privi.
- Ron... as vrea sa pot sterge totul cu buretele... dar certurile, dezamagiriile, bucuriile, tot ce mi se intampla alcatuiesc viatza mea... fie rele fie bune... nu stiu daca intzelegi, dar mi-e greu sa te iert!
- Nu intzeleg...
- Vreau sa ne despartzim, Ron!


- Cine sunt eu? Eu sunt doar un strain care vrea sa te ajute...
- Nu vorbesc cu strainii...
Jeanny se departa speriata insa barbatul o prinse, o astupa cu o batista la gura si fugi cu ea lesinata in bratze.

Dupa ce am adormit am avut un alt vis.
**
- Lucifer... sunt insarcinata!
- Ce? Nu-mi vine sa cred... t*rfo? ( o plezni tare)
- De ce imi faci asta... e copilul tau...
- Mintzi cu desavarsire, ordinar-o... MINTI!
- Eu...
- Tu taci!
O lua de par si o arunca in pat. Exact cand era pe punctul de a face o prostie doi barbatzi il opri imblazind demonul din el.Femeia cazu in genunchi si se tzinu de pantec.
- Acest copil e blestemat... nimeni nu-l iubeste... tatal lui il reneaga... dar mama lui il va ajuta sa infinga... de aceea il va chema...

**
- AAAAAAA! m-am trezit suspins si rasufland greu.
- Ce s-a intamplat, micutza mea?!

I-am povestit ce am visat si am ajuns la concluzia ca ce am visat era o fractziune din viatza lui Lucifer, rapitorul lui Draco... dar atunci ramane o alta intrebare.... cu ce ne ajuta sa stim ca el isi renega copilul? Ceatza, mai multa decat la inceput.

Harry o lua pe Cho de talie si o invarti fericit in aer. Un copil era o binecuvantare. Fericitzi, viitorii parintzi s-au dus impreuna la un control si au aflat ca vor avea o fetitza. Se pare ca exista macar doua persoane care sa fie fericite si implinite.
- Itzi dai seama... o fetitza... cum vrei sa o cheme?
- Arihna...
- Stiu si eu, draga mea... pare un nume cam ciudat.
- Asa a chemat-o pe nasa mea... te rog, fa-mi pe plac si sa o cheme asa! Ea a fost persoana care m-a convins sa nu avortez inainte sa moare...
- Bine, o s-o cheme Arihna. ( o saruta tandru pe frunte)


- Eu nu vreau sa ne despartzim... am gresit!
- Ma bucur ca sesizezi ca ai gresit! M-am saturat sa te iert mereu!
- De ce sa ne despartzim cand ne iubim??
- De-aia, pentru ca viatza e nedeapta!
- Cu noi va fi dreapta!
O trase de umeri spre el si o saruta. La inceput Rose se impotrivi, si il batu cu pumni in spate, dar apoi numai rezista si se lasa dusa de val, muscandu-l. Se departara doar ca sa respire si se privira amandoi insistent in ochi.


- Hermione, nu o sa deslusim nimic cu partea asta de vis... culca-te din nou si oriceai face nu te trezi, eu sunt alaturi de tine!
Asa am si facut si am picat intr-un nou vis... intr-un sfarsit de cosmar.
**
Spital... asistente... o noua viatza. Aceiasi femeie isi ia copilasul si il saruta cu iubire pe frunte. Lucifer statea si privea degustat scena.


Dupa cateva minute se trecu la alta secventza. Un copil micutz, blond, se juca cu niste masinutze. Aceeasi femeie vine la el si il saruta pe frunte.
- Uite, mami, Ferrari a batut-o pe Lamburghini!
- Vad, iubitule, vad...
Lucifer intra si o pocneste pe femeie si il ia pe pusti de tricou pe sus punandu-l cu picioarele pe canapea.
- Fi atent la mine, piciule!
Femeia plangea..
- Eu voi fii umbra ta, nu te voi lasa sa traiesti!
- Bine, dle... atata timp cat o lasa-ti in pace pe mama!
- Curajos copil! Ia spune-mi catzi ani ai?
- 7, Dle.
- Hmmm... la ce scoala te duci?
- Nu-i spune!!!
- Taci, f2fo! ( o izbi de perete) Zi, copile!
- Sunt la gradinitza nr 19 domnule!
Lucifer zambi diabolic si inainte sa plece ii mai puse o intrebare.
- Cum ziceai ca te cheama?
- Draco, dle.
- Draco... ce nume sugestiv!
**
Dupa acel vis am intzeles totul... toate viziunile mele cu rochii patate de sange ce semnificau sacrificiul mamei, iubirii de a-l naste impotriva tuturor. Acum intzelegea comportamentul dificil a lui Draco dinainte de a fi impreuna, distantza lui fatza de ceilaltzi... acum intzelegeam si ce i se intamplase lui Draco. Omul cu parul lung ce-l intalnisem pe strada era acelasi om cu rapitorul... era Lucifer, tatal lui Draco.
- Nu se poate! am exclamat de in data ce m-am trezit.


Solo en mi corazon - Page 2 Tumblr_plvdvfDvkZ1xq1em9o2_r1_400
fear her when she is starring smiling at fire
because she have been through hell.
Back to top Go down
Nana Oosaki
Nana Oosaki
it's my name, my identity
♧ ViP member♧
*×Rubin : 2447
×Smarald : 2535
×Reputatie : 0
×Localizare : Tokyo
×Stare de spirit : extraordinary
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:21 am

Partea XVIII

- Ce e? Ce s-a intamplat?
- Draco... nu vom putea face nimic pana nu-ti recapeti memoria. Eu acum stiu tot dar e in zadar sa putem lupta cu ...
- Cu cine?
- Cu Lucifer... am mai visat ca a rapit-o pe Jeanny!
- Au ma doare capu'...
Pe neasteptate Draco a lesinat. Am luat o vata, am imuiat-o in alcool si i-am trecut-o pe sub nas de cateva ori.
- Uhm... Calipto unde suntem?
- Draco ai lesinat...
- Parca eram la... iar privirea i se incetosa.
- Prizonier lui Lucifer. Stiu tot... ti-ai pierdut memoria un timp si... [ i-am povestit tot.]
- Nu pot sa cred. Trebuie sa ne intoarcem si sa o ajutam pe Jeany.
Dupa trei ore eram inapoi in oras. Rose plangea in hohote si Ron incerca sa o consoleze in zadar. Harry si Cho venisera si ei, ne adunasem in sfarsit cu toti.
- Draco, stiu ca nu e momentul dar voiam sa-mi cer scuze pentru tot...
- Nu-ti face griji am uitat tot... amici?
- Amici!
- Lasa-ti conversatiile! se planse Ron. Chiar nu e momentul! Eu cu Harry si cu Draco ne vom duce in casa voastra. ( mi se adresa mie) Avetzi grija de voi! ( o saruta pe Rose pe frunte si se duse sa scoata masina lui din parcare).
- Cho ai grija de tine si de fetita noastra! ( ii dadu un mic sarut pe obraz si o imbratisa)
- Te iubesc, Calipto... sa nu uiti asta orice s-ar intampla! mi-a luat mainile intre ale lui si le-a sarutat pe rand.
Am ramas magulita si am rosit dupa retragerea lui. Se reintorsese vechiul Draco...

Baietzi au ajuns. Toate luminile erau stinse, totul era ravasit. Cu grija au inceput sa cerceteze fiecare camera in parte. Se intalnira in holul principal cu totii.
- Ati gasit ceva?- intreba Ron -
- Am cautat toate camerele de jos incluvi gradina si nimic suspect... doar dezordine...
- Eu am cautat dormitoarele de sus si sufrageria si nimic...
- Eu restul... a mai ramas doar un singur loc.
- BECIUL!- in cor-
Fiecare a luat cate ceva, Ron lanterna, Harry o bata de baseball si Draco un cutzit.
- Nu imi pun in cap asa ceva!
- Haide Draco , nu fi infantil!
- . . . arat ridicol.
- Arati minunat!
Cu toti isi pusesera in cap niste sepci, chipurile sa fie o echipa. Si-au sincronizat ceasurile si au intrat in beci. Erau gata morti, sobolani, panze de paianjeni; era un loc infiorator chiar si pentru barbati.
- Ehem... cand ati facut ultima data curat?
- Hm... de cand se face curat in beci?
Se auzi un scartzait. Cu toti fugira inainte si cand Ron ridica lanterna o vazura pe Jeanny legata de un scaun, adormira ori lesinata.
- Jeanny...
- Nu asa de repede... si o silueta aparu din umbra. Era Lucifer.
Priviriile tatalui se racira cu ale fiului. Era o atmosfera incitanta si plina de adrenalina. Se omorau cu privirea. Oare de ce doi oameni care teoretic trebuiau sa fie foarte apropiati se urau de moarte? Legatura incurcate de familie... Lupta finala de care Tzasotz imi tot spunea avea sa aiba loc!! Eu si fetele ne rugam si eram ingrijorate... speram ca totul sa se sfarseasca cat mai repede...


Solo en mi corazon - Page 2 Tumblr_plvdvfDvkZ1xq1em9o2_r1_400
fear her when she is starring smiling at fire
because she have been through hell.
Back to top Go down
Nana Oosaki
Nana Oosaki
it's my name, my identity
♧ ViP member♧
*×Rubin : 2447
×Smarald : 2535
×Reputatie : 0
×Localizare : Tokyo
×Stare de spirit : extraordinary
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:22 am

Partea XIX

- Asta e intre noi... tata!
- Tata!? intreba Ron uimit luminandu-i fatza omului cu lanterna.
Lucifer era un om solid la fel ca si fiul sau. Trasaturile fetei de francez aristocrat erau imbatranite,avand cute si obrajii rumeni. Parul alb ii aluneca pe mantia de pe spate dandu-i un aer de conte important. Avea intotdeuna un aer elegmatic si plin de stima.
- Am sa-ti explic mai incolo ( ii sopti, apoi le facu semn sa se duca catre Jeanny)
Draco ii dadu cutitul lui Harry,care o desfacu pe Jeanny dar...
- Nu asa de repede! Mai intai ma asigur ca blondul ramane cu mine! A scos niste catuse si l-a legat.
- Ei nu au nicio legatura... sper sa te tii macar o data de cuvant, boule!
Cuvintele lui nu-l afectau, doar il facusera sa simuleze o grisma si apoi sa rada diabolic. Harry si Ron o luasera pe Jeanny si o adusesera la vecini peste drum. Apoi se intorsesera...
- Nu putem sa intram asa, oarecum... trebuie sa avem un plan...
- Am o idee!


Lucifer se apropie de prizonierul sau cu dezgust.
- Cred ca te intrebi de ce te-am urmarit. Crezi ca vreau razboi? Te-as fi putut demult omori ca pe un vierme... chiar asta aveam sa faca pana cand am descoperit asta!( scoase din maneca un pergament si il arunca)
Draco il desfasura si privii... erau niste analize. Lucrul de care Lucifer se indoia era adeverit; erau intr-adevar tata si fiu desi el se incapatanase sa nu o creada.
- Mi-e sila de tine... atatia ani ai facut-o pe mama t*rfa, fara sa stii un adevar... credeai ca te-a inselat! Posesivitatea te-a umbrit... nu o sa ti-o iert niciodata! Esti un nimic, UN GUNOI!
- Esti fiul meu... ti se pare ca esti undeva mai departe de mine sau ce?
- Nu ma compara pe mine cu tine! Eu am pentru ce sa traiesc... eu am o femeie pe care o iubesc si la care din respect nu indraznesc sa ridic tonul . Ea e lumina ochiilor mei si numai de-aia sunt dispus si sa mor in treaba asta numai ca sa fie ea bine... spuse el pe un ton glaciar.
- Chiar atat de mult o iubeste? il intreba pierdut tatal.
- Da!
Raspunsul era clar si ferm si rasuna cu ecou in toata incaperea.
- La inceput am fost ca tine, marginalizat, rautacios, ingamfat... dar dupa ce am cunoscut-o am devenit alta persoana. Acum am prieteni...
- Ce te face sa crezi ca te voi lasa sa te bucuri de astea?
Draco pufni intr-un ras isteric.
- De Hermione si de oricine altcineva nu poti sa te iei, stii bine ca ea e medium... stii si tu de Tzasotz... nu ai ce sa-mi faci! Pe mine poti sa ma ataci dar stii ca nu ma doare... deja am cunoscut Raiul alaturi de ea, asa ca nu am nimic de pierdut!
Lucifer se enerva si ii dadu o palma.
- Nenorocitule! Nu am sa te mai las sa-ti traiesti viata!
" Inca putin, Draco... mai baga ceva... incearca sa nu-l enervezi... aproape am reusit!!!" se auzi intr-o casca ce Draco o avea in urechi.

Eu impreuna cu Cho si Rose eram la vecini. Jeanny isi revenise, slava domnului. Eu nu mai puteam de neliniste. In casa vecina nu era nimeni. Madame venise si dansa si ne preparase niste ceaiuri speciale pentru calmat, insa eram tot agitate...
- Au trecut deja 2 ore...eu ma duc dupa ei! exclamai eu.
- Nu! S-ar pierde totul... stii ce a zis Draco!
- Bla bla bla... nu-mi lasa dragostea sa moara! Ma duc dupa ei!! Veniti?
Fetele se privira si dadura din cap. Se echipara cu ce putura si fugira spre casa. Madame le privii si zambi...
- Asta e micutza mea Hermione!
Din spate se auzira niste pasi... intoarse capul si o zari pe Ella, batuta, vanata, care lesina in spatele ei... se repezi sa o ajute.


Solo en mi corazon - Page 2 Tumblr_plvdvfDvkZ1xq1em9o2_r1_400
fear her when she is starring smiling at fire
because she have been through hell.
Back to top Go down
Nana Oosaki
Nana Oosaki
it's my name, my identity
♧ ViP member♧
*×Rubin : 2447
×Smarald : 2535
×Reputatie : 0
×Localizare : Tokyo
×Stare de spirit : extraordinary
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:23 am

Partea XX

- Ella.... Ella... pentru Dumnezeu revino-ti!
Isi puse usor mana pe obrazul fetei si corpul ei incepu sa vibreze. Spuse cateva invantatii si usor vanataile incepura sa-si faca disparitia.
- Unde sunt?
- Ella... sunt eu Tzasotz. Ce s-a intamplat? Unde ai fost atata vreme?!
- Madame, Draco... Hermione... sunt in pericol!
O lasa singura fugind in urma noastra. " Trebuie sa-i salvez... "


La o ora dupa aceea.
- Hahahaha! Ce patetic! Ati crezut ca puteti sa ma pacaliti! Ce plan stupid! Sa veniti dupa Draco prin gura de aerise in timp ce el spunea vrajeli. Ce actor bun sunt? As putea ajunge la Oscar!
- Pai sa stii! Ca tampitu' anului! spuse sarcastic Draco.
- Taci sau blonda o pateste! Stii bine ca e casa.
- Sa te ia d*acu! " Hermione, fugi..."
- Ah puteai sa ne legi mai usor frate nu crezi?
- Taci, ochelarel!
- Nu te lua de ochelarii mei!
- Incetati parca ati fi la gradinita!
- Nu tu sa taci!
- TACEEETI!
- Liniste!
[ tot asa]
Tipele lor fusera auzite de noi care ii cautam in disperare. Coboraram si vazuram o imagine incredibila: Draco si Lucifer scoteau limba la altul si Harry& Ron se balansau pe scaune si tipau si urlau... mi-a cazut lanterna din mana si am pufnit in ras. Dar nu a durat prea mult amuzamentul, caci Lucifer s-a napustit spre noi. M-am ferit, dar a prins-o pe Rose de antebrat si a aruncat-o fix peste Ron.
- Iubito, esti bine?
- Da... dar nu se poate spune acelasi lucru despre voi!
- Nu trebuia sa veniti! Cho e insarcinata si e in pericol!
Lucifer scoase un pistol si il pusa la tampla lui Cho.
- Nu misca nimeni sau papusica moare...
Toti ramasesem nemiscati. Dupa aceea eram toti legati. Credeam ca numai avem scapare. Lucifer lasase o bomba si ne facuse "papa" cu mana.
Dupa 45 secunde de la plecarea lui s-a auzit un BOOM! El a zambit satisfacut privind casa din flacari.
- Hehe, ce frumos arde casa!













Mirat a intors privirea. Draco, Harry si Ron statea in semicerc zambind...
- Dar cum? dadu doi pasi inapoi si o zari pe Ella cu mainile incrucisate:
- Cred ca eu facut minunea asta. Imediat dupa ce ai iesit i-am dezlegat si am fugit. Era prea dificil sa dezamorsez bomba!
- Dar cum!???? Tu erai legata.
- Nu, eu eram cea legata! ( apar)
Dupa 10 minute Lucifer a fost dus la sectia de politie unde avea sa-si petreaca muuuuult timp de acum incolo.
- Ella... dar cum? Unde ai fost? Tot nu am inteles. intreba Madame incurcata.
- A,pai simplu... dupa terminarea liceului m-au dat la serviciu de tratamente speciale. Unde am fost batuta... am aflat de Lucifer si de Draco prin intermediul unei doamne.
- Ce doamna? intreba Draco.
- Eu!
Pe usa aparu o doamna nu foarte tanara, cu parul balai, imbracata stilat.
- Mama? Unde ai fost in tot acest timp?
- Iarta-ma, dragul meu... dar am fost bolnava si a trebuit sa merg sa-mi fac tratament... tatal a intrerupt orice cale de comunicare intre noi ( lacrimeaza) Dar acum ca am aflat ca esti logodit si ca ai o viata de dus inainte i-am spus Ellei totul, ca sa poate sa va salveze pe toti... iarta-ma.
Draco si mama lui si-au spus multe. O admiram si o admir pe femeia aceea de cand am aflat de sacrificiile facute pentru fiul sau. Acum ca disparuse si ultimul pericol si Ella isi revenise, puteam spune ca am scapat de orice obstacol si de ghicitorile lui Madame... sau si mai bine, puteam spune ca suntem fericiti.


Solo en mi corazon - Page 2 Tumblr_plvdvfDvkZ1xq1em9o2_r1_400
fear her when she is starring smiling at fire
because she have been through hell.
Back to top Go down
Nana Oosaki
Nana Oosaki
it's my name, my identity
♧ ViP member♧
*×Rubin : 2447
×Smarald : 2535
×Reputatie : 0
×Localizare : Tokyo
×Stare de spirit : extraordinary
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:24 am

.....::::: Epilog :::::.....
Imi amintesc si acum ca dupa un an de la aceea intamplare nu tocmai placuta Cho nascuse o fetita frumoasa si misterioasa precum o luna, de aceea se decisesera sa o cheme Luna, cum o chema defapt si pe Rose, care fusese de-a dreptul incantata sa fie nasa lui Harry& Cho, cat si a fetitei lor care semana foarte mult cu Harry.
Eu si Draco nu lipsesem de la nunta lor si ceea care prinsese buchetul fusesem chiar eu... si drept sa spun nu prea a mintzit, caci astazi e ziua in care in sfarsit ma casatoresc. Acum stau si scriu in acest manuscris tot ce s-a intamplar. Perdelele albe din fata mea se scutura usor si dau un aer de puritate. Imbracata asa in alb ma simt eu, ma simt implinita...
- Hermi, ce faci acolo?
- Scriam, Ella. E un fel de manuscris in care am povestit tot ce s-a intamplat pana acum.
- Tie iti arde de scris sau de casatorit?
- Vin acum...
Cum parintii mei au murit intr-un accident cel ce ma conducea era sotzul lui Madame, nelipsita de la nunta noastra, si anume Raphael. Pasesc pe covorul rosu si simt o caldura interioara care nu se poate descrie in cuvinte. Cuninia a fost una religioasa catalica si imediat dupa sarutul de mire si mireasa, Draco m-a luat pe sus si am pornit spre luna de miere cu masina lui de ultimul ragnet. Fericire? Da, implinirea sufleteasca deplina.


- Ron... nu am putut sa-ti spun mai devreme caci am fost toti ocupati cu nunta si cu datul la grinda al Lunei dar...
- Ce s-a intamplat? Sper ca nu vreun motiv de cearta, nu vreau sa revina...
- Nu, Ron... ( pleca capul)
- Aoleu, atunci e grav! Ce s-a intamplat?
- O sa... o sa avem...
- Ce o sa avem?
- Ciuma! Ce am putea sa avem?
- De unde vrei sa ghicesc?
- Tu esti prost sau te faci? UN COPIIIIIILLL...
- Da o sa avem un copil dar nu vad unde e problema? ( dupa 8 secunde) un copil? :O ( lesin)
- Nu, Ron! Revino-ti! In numele lui Seth, ce am facut sa merit asta? ( ii arunca apa pe fata)
- Un copill....
- Da... nu-mi imaginam ca ai sa reactionezi chiar asa.
- Doamne, Rose ce bucurie! o ia de coapse si o invarteste in aer.
- Eiiii nici chiar asa, s-ar putea sa ne zdruncinam prea tare!
- Te iubesc!
- Si eu!
Ii prinse usor buzele cu ale lui unindu-le intr-un joc al dragostei, intr-un sarut tandru.

- Luna, vino aici! Mamy trebuie sa-ti schimbe pampersul! Lunaaaa!
Harry se impiedica de covor si vede cum fetita o ia la fuga spre mama ei.
- Haide, Harry, las-o sa se joace! ( o pupa pe frunte) Am ceva sa-ti spun!
- Te ascult!
Se aseaza amadoi.
- Mi-am facut analizele...
- Si?!
- Se pare ca Luna va avea... inca doi fratiori...
- Glumesti?? Aoleu, inca doi copii dupa care sa alerg toata ziua! Uf, Cho... te iubesc, si pe tine si pe voi! o saruta delicat pe frunte.

- Draco, am ajuns... stii ce voiam sa-ti spun?
- dupa ce isi desface cravata: Mnu...
- Cho va avea gemeni, si Rose e insarcinata...
- O da...
- Noi am ramas in urma!
- Nu-i nimic, se rezolva!
Ma prinse de talie si ma saruta picand amandoi in cearceafuri, uniti pentru totdeuna... si totul va ramane DOAR IN INIMA MEA!


FIN



Solo en mi corazon - Page 2 Tumblr_plvdvfDvkZ1xq1em9o2_r1_400
fear her when she is starring smiling at fire
because she have been through hell.
Back to top Go down
Nana Oosaki
Nana Oosaki
it's my name, my identity
♧ ViP member♧
*×Rubin : 2447
×Smarald : 2535
×Reputatie : 0
×Localizare : Tokyo
×Stare de spirit : extraordinary
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:25 am

Ca o nota personala.. imi pare rau ca n-am avut rabdarea sa il corectez. E scris cu probabil mai mult de 10 ani in urma. Pe vremea aceea nu utilizam tastatura pe romana si de aici ~tz~ care apare foarte des. Mi-a placut insa ce am gandit atunci, povestea. Aveam mult mai multa inspiratie atunci cand venea vorba sa scriu singura, deci practic sa gandesc un fic. Acum m-am reprofilat pe RPG si nu mai am rabdare sa scriu ficuri, altfel as fi pus ceva actual. Multumesc celor care s-au deranjat si au citit, in cazul in care a facut-o cineva ^^ Bye bye


Solo en mi corazon - Page 2 Tumblr_plvdvfDvkZ1xq1em9o2_r1_400
fear her when she is starring smiling at fire
because she have been through hell.
Back to top Go down
Sponsored content
it's my name, my identity
*
Fiche RPG

PostSubject: Re: Solo en mi corazon Solo en mi corazon - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

Solo en mi corazon

View previous topic View next topic Back to top
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ♕Administration♕ :: Welcome! :: Fan-fiction :: Original-