Personajele mele

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

default Personajele mele

Mesaj Scris de Sharma Sanara la data de Joi Sept 08, 2016 5:41 pm

Rezumarea primului mesaj :

Nume: Sharma
Prenume: Sanara
Varsta 21 ani
Specie: zana  
Puteri: Zbor, Controlul elementelor naturii, Magia.
Despre ea: Este draguta, sociabila si prietenoasa. Este experta in potiuni. Deasemenea conduce Fairytopia si este considerata cea mai buna conducatoare de pana acum de catre celelalte zane.
Totusi are o slabiciune si o dependenta pentru potiunea micsorarii si ii place sa se micsoreze fie la dimensiunea unei papusi Barbie, fie la dimensiunea unui fluture. Are ca animal de companie un dragon pe nume Metushem.
Poza:
Personajele mele  - Pagina 3 Tham-my-vien-Eva-6

Ultima editare efectuata de catre Sharma Sanara in Joi Sept 08, 2016 6:07 pm, editata de 1 ori
Sharma Sanara
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪

Sex Sex : masculin
Rubin Rubin : 1476
Smarald : 1586
Reputatie : 0
Localizare : Braila

http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/

Sus In jos

default Re: Personajele mele

Mesaj Scris de Sharma Sanara la data de Dum Mar 31, 2019 9:25 am

Nume: Xilens
Prenume: Bianca
Varsta: 20
Specie: Cano Sapiens uneori numiti Anubieni
Hobby:
Puteri: Super forta, super viteza, super agilitate, super muscatura, super lovitura a ghearelor.
Scurt istoric(minim 5 randuri):

E de pe planeta Gan Duran si a fost colega de facultate cu Alethia Spitz la Academia de spionaj. (e verisoara cu Alethia)
Este o fire calma si prietenoasa, este amabila, draguta si ii place sa socializeze. Este prietenoasa mai ales cu oamenii insa nu cu toti. Are un al 6-lea simt cu care poate ghici oamenii rai. Si poate mirosi un infractor de la cativa kilometri distanta si deasemenera poate citi cazierul unei persoane dupa aura sa. Are un marait si un latrat foarte puternic. Se spune ca e cel mai puternic latrat din lume.
Cu o personalitate puternică, Bianca este o lupoaică vanitoasă, curajoasă şi capabilă, mereu pregătită să intervină atunci când situaţia i-o cere. Cu toate că este îndrăgostită de Grey, cel care îi frânge inima prin imaturitatea sa, Bianca este o luptătoare mereu în căutarea dreptăţii.
Calitati: Curajoasa, e de partea binelui si a dreptatii, nu suporta vanatoarea sportiva. Vaneaza foarte rar. Prefera sa manance carne de la animale ucise de altii insa si atunci doar daca au fost ucise fara suferinta. Nu suporta sa ucida ea insasi si mai mult adora produsele din soia.
Defecte: vanitoasa, increzuta. Se crede superioara fiindca e o lupoaica alfa.
Personajele mele  - Pagina 3 Bianca-sheep-and-wolves-39291009-359-270

Personajele mele  - Pagina 3 Giphy
Sharma Sanara
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪

Sus In jos

Mesaj Scris de Sharma Sanara la data de Mier Oct 30, 2019 1:00 pm

Nume:
Prenume: Akila
Varsta: 16
Specie: Jaquin-taur
Puter: Zbor
Despre ea: Taramul ei natal este dimensiunea magica Vallestrella
Poza:

Personajele mele  - Pagina 3 Akila___commission_for_skornos_by_empkinilly_dd5y7sc-pre.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NzQzIiwicGF0aCI6IlwvZlwvNmI3ZWJiODEtZmVkOS00Y2VmLWE3NjMtYTliMDBjMTRhNWQxXC9kZDV5N3NjLTRiNzU5ZmQwLTA0NzUtNGUwNS04Zjk5LWY4MzY4ZDM1YjhmYi5wbmciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTE2MCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19

Sharma Sanara
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪

Sus In jos

Mesaj Scris de Sharma Sanara la data de Mier Oct 30, 2019 1:43 pm

Nume: Princess
Prenume: Euphony
Varsta:
Specie: Licorn
Puteri: Magie
Despre ea: Este un licorn rar dublu inaripat si cu 2 coarne.
Poza:

Personajele mele  - Pagina 3 Princess_euphony_by_empkinilly_dcpsjov-pre.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTUxIiwicGF0aCI6IlwvZlwvNmI3ZWJiODEtZmVkOS00Y2VmLWE3NjMtYTliMDBjMTRhNWQxXC9kY3Bzam92LTI3ZDc3YzA3LTgxY2MtNGI1Ny1iNDI4LWZkNzRjMjVhMjU2My5wbmciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTc0NSJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19

Sharma Sanara
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪

Sus In jos

Mesaj Scris de Sharma Sanara la data de Mar Noi 05, 2019 1:41 pm

Nume:
Prenume: Eunaleia
Varsta: 16
Specie: Pegataur
Puteri: Zbor, Magie
Despre ea: Este un pegataur cu aripi de inger. Este roscata cu ochi albastri. Jumatatea de cal este de culoarea caramelului iar coada este in doua culori ca o crema de nutela duo cu vanilie si ciocolata.
Este membra intr-o formatie muzicala cu cele 2 prietene ale sale.
De aceea este poreclita Choco

Nume:
Prenume: Phelanie
Varsta: 18
Specie: Pegataur
Puteri: Zbor, Magie
Despre ea: Este un pegataur cu aripi de zana. Este blonda cu ochi albastri iar jumatatea de cal este de culoarea blanii tigrului. Este membra intr-o formatie muzicala cu cele 2 prietene ale sale.
Este poreclita Tiger

Nume:
Prenume: Naesinnia
Varsta: 20  
Specie: Centaur  
Puteri: Magie
Despre ea: Este un centaur. Este bruneta cu ochi albastri iar jumatatea de cal este de culoare neagra. Este membra intr-o formatie muzicala cu cele 2 prietene ale sale. Este solista grupului.
Este poreclita: Nyx

Impreuna, Choco, Tiger si Nyx alcatuiesc formatia βροντή care se traduce Tunet.

Poza:

Personajele mele  - Pagina 3 393c1bfbbab3db8048019330a9a4a7ed

Nume:
Prenume: Silvestream
Varsta:
Specie: Hippogriff
Puteri: Zbor, innot rapid, respiratie subacvatica, simturi ascutite, bio-radar ecolocatie, Magie.
Despre ea: Este un Hippogriff ce poate lua forma de hippocampus, sirena si om.

Poza:

Personajele mele  - Pagina 3 84f472b0fdf26d8694814513c06a85eb

Personajele mele  - Pagina 3 E61b9fb8ede18b70c09171ec2708822b

Sharma Sanara
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪

Sus In jos

Mesaj Scris de Sharma Sanara la data de Sam Noi 23, 2019 5:07 pm

Nume:
Prenume: Dionée
Varsta: 21
Specie: Alien carnivorous plant
Puteri:
Despre ea:
In afara radacinilor, are 8 tentacule cu tepi care o ajuta sa se deplaseze. Radacinile sale nu sunt fixe ca la plantele obisnuite ci mobile si retractabile precum ghearele pisicii. Isi infige radacinile in sol precum niste sonde petroliere pentru a extrage nutrientii iar cand se satura si le retrage inauntrul corpului sau pentru a se putea deplasa. Deasemenea petalele sale degaja un miros ce atrage insectele care se lipesc de ele astfel ea isi foloseste mainile sale scurte pentru a ajunge la ele si a isi asigura masa. Poate vedea, auzi, mirosi gusta, pipai, gandi si vorbi asemeni unui om. Mirosul sau este mai ascutit decat la oameni si poate vedea pe intuneric la fel cum o fac si pisicile. Deasemenea are auzul mai ascutit decat al oamenilor si poate folosi ecolocatia.

Poza:

Personajele mele  - Pagina 3 A9KDXr1_700b

Sharma Sanara
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪