Majestic Forum

majestic world of royalty

Home  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Share

A Jaquintaur in humans world

Go down 
AuthorMessage
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪
Sharma Sanara

Sex Sex : Male
Rubin Rubin : 1479
Smarald : 1589
Reputatie : 0
Localizare : Braila

A Jaquintaur in humans world  Empty
PostSubject: A Jaquintaur in humans world    A Jaquintaur in humans world  Icon_minitimeThu Oct 31, 2019 1:42 pm

Vallestrella era un taram magic, mistic si minunat unde traiau Jaquinii si Jaquintaurii si multe fiinte ciudate precum Sun Birds care erau niste dragoni chinezesti inaripati, Flaringos un fel de hibrizi flamingogirafa, Veloz Ciervos niste cerbi cu capacitatea super vitezei, Peabunnies niste iepuri cu cozi de pauni, Butterfrogs niste broaste cu aripi de fluture care erau niste creaturi extrem de veninoase, Dragollos o combinatie intre dragoni si dinozauri si multe alte creaturi.
In Vallestrella echivalentul oamenilor erau Jaquintaurii ei fiind rasa suprema dominanta.

Eu eram fiica primarului din Vrens unul din orasele Regatului Vallestrella.
Pe de alta parte fiul unui Jaquintaur malefic si influent, imi inscenase o crima pentru faptul ca nu am vrut sa ma marit cu el. Astfel am ajuns sa fiu exilata pe Terra, unde in padure puteam fi atacata de alte animale sau vanata de oameni. Deasemenea in orase as fi fost vazuta drept monstru.

Singura mea sansa era sa fiu capturata de un vanator care ma dorea vie pentru copilul sau ca animal de companie. Desi acesti copii ultra rasfatati care si-ar dori un Jaguar sau ceva animal exotic ce sa semene cu jaguarii erau foarte putini. Copii de bogati sau copii rude cu directori de circ sau directori de zoo.
Sau poate as fi starnit interesul adultilor sa ajung fie la zoo fie sa fac spectacole la circ pentru copii lor.

Acum viata mea luase o intorsatura la 180 grade. Dintr-o uriasa metropla moderna a unui taram magic unde viata era bazata in comuniune cu natura, ajunsesem exilata intr-o lume sobra, ostila si unde trebuia sa vanez pentru supravietuire asemeni unui jaguar obisnuit si sa imi gatesc mancarea asemeni oamenilor antici ai pesterilor. Fara posibilitatea de a imi face planuri de viitor fiindca oricand puteam fi ucisa.

Reusisem sa imi gasesc o pestera in padure cat de cat sigura si vanasem un mistret pe care acum il gateam la un jar aprins prin frecarea a 2 bete. Fumul focului insa putea atrage oamenii curuiosi care se puteau intreba daca nu cumva in adancul padurii locuieste vre-un pustnic sau un trib pierdut.

A Jaquintaur in humans world  Giphy
Back to top Go down
http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/
Hell Girl
♔Spirit♔
♔Spirit♔
Hell Girl

Sex Sex : Female
Rubin Rubin : 3473
Smarald : 3847
Reputatie : 2
Varsta Varsta : 25
Localizare : in hell
Stare de spirit Stare de spirit : evilish dears

PostSubject: Re: A Jaquintaur in humans world    A Jaquintaur in humans world  Icon_minitimeSun Feb 09, 2020 9:21 pm

~~ Claire ~~

Întotdeauna rătăcise în lung și în lat. Capacitatea ei de a se infiltra printre oameni fără a ieși în evidență, căci arăta exact ca ei, numai că avea diverse abilități. Claire nu îmbătrânea neciudată, arăta mereu tânără, tenul ei fiind alb ca vârsta.
Ca de obicei nu avea un loc unde să se aducă anume, Claire nu cunoștea termenul de stabilitate sau -acasă-. Era a nimănui și mereu se plimba.

Jucăndu-se cu pietricica din diamant de la gâtul ei, căci mai nou făcuse o afinitate pentru bijuteriile finuțe, tot plimbându-se, Claire zărise fum ieșind dintr-o peștere. Întotdeauna avusese curiozitatea în sânge și se înhămă să o satisfacă și pe aceasta, intrând în peșteră cu pași mici să vadă ce se întâmplă.

ooc: n-am văzut să fie privat. dacă ai fi preferat să îți răspundă altcineva îmi spui.

A Jaquintaur in humans world  MkQEItw
we all choose the way we live, but not the time we die.
Back to top Go down
Sharma Sanara
♪rpg gamer♪
♪rpg gamer♪
Sharma Sanara

Sex Sex : Male
Rubin Rubin : 1479
Smarald : 1589
Localizare : Braila

PostSubject: Re: A Jaquintaur in humans world    A Jaquintaur in humans world  Icon_minitimeThu Feb 13, 2020 8:34 pm

OOC: Nu e deloc privat.

BIC:

Simt apropierea unor pasi. Chiar auzeam pe cineva apropiindu-se.

-Cine esti si ce doresti? Daca ai venit sa vanezi ia-ti gandul caci vei ajunge tu vanatul. Daca ai venit insa cu intentii bune esti binevenit. intrusule. Spun eu iar vocea mea fu amplificata de ecoul pesterii de parca era a unui monstru.

Back to top Go down
http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/
Hell Girl
♔Spirit♔
♔Spirit♔
Hell Girl

Rubin Rubin : 3473
Smarald : 3847
Reputatie : 2
Varsta Varsta : 25
Localizare : in hell
Stare de spirit Stare de spirit : evilish dears

PostSubject: Re: A Jaquintaur in humans world    A Jaquintaur in humans world  Icon_minitimeSun Feb 16, 2020 3:07 pm

Auzise aceea voce încă de la primii ei pași în peșteră, însă nu putea știi cui aparține. Se apropie mai mult, cum Claire nu știa ce înseamnă friica.
Clipii de câteva ori atunci când ajunse în raza vizuală a celeilalte persoane.

”Nu sunt aici să vânez... mă plimbam doar. Iar intențiile mele nu sunt deloc ostile” îi explică pe vocea ei plăpândă și calmă, schițând un mic zâmbet. 

A Jaquintaur in humans world  MkQEItw
we all choose the way we live, but not the time we die.
Back to top Go down
Shambala
Membru
Membru
Shambala

Rubin Rubin : 76
Smarald : 76
Localizare : India

PostSubject: Re: A Jaquintaur in humans world    A Jaquintaur in humans world  Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 3:00 pm

Meditam acasa folosi d ierburi psihiedelice. Fara sa imi dau seama, am reusit sa ma decorporalizez exact in Valhala. Am reusit acest lucru datorita unei mantre ac esate in timpul meditatiei. 

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: A Jaquintaur in humans world    A Jaquintaur in humans world  Icon_minitime

Back to top Go down

A Jaquintaur in humans world
Back to top 
Page 1 of 1