Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Ask me
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» Discutii fara noima
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:34 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
Hazbin
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) EmptyOra de Vaj-Hat (open for everybody) I_voting_barOra de Vaj-Hat (open for everybody) Empty 
View
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Percent_0

Share

Ora de Vaj-Hat (open for everybody)

View previous topic View next topic Go down
AuthorMessage
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 5:55 pm

Daemon avusese deja o întâlnire cu mâna lui dreaptă și verificase cine se mai înscrisese la ora lui, era chiar încântat de noi talente și să descopere potențialul în elevii săi. Fiind primul curs nu avea de gând să intre atât de repede în pâine și să-i slăbească de puteri, voia să fie ... ca așa de început, mai lejer.Ajunsese cu un sfert de oră mai devreme ca să dea o tură pe teren pentru a fi el încălzit, fiind îmbrăcat în pantaloni de trening negri și un maieu alb și având un fluier atârnat de gât. Era încântat că începea să predea din nou, asta îi plăcea să facă cel mai mult.

Personaj: Daemon Bell, profesor Vaj Hat
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Tumblr_n2c8ztHBen1qbhueno5_250


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 5:41 pm

Auzind de cursul de vaj hat, Brad se înscrise de îndată. Era nou in acel domeniu și dorea să exceleze. Își cunoștea capacitățile și tot o dată și ambiția lui. Când își punea ceva in cap, nimic nu ii îi stătea în cale. Era asemeni unui val care acoperea fiecare obstacol. Din timp și-a făcut propriul său prototip de matura magica.


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 11:33 pm

Daemon era genul de profesor indulgent , deşi trebuia să recunoască ... nu se dădea în vânt după întârziaţi şi exact când îşi verifică ceasul şi trecuse de fix, exact când ar fi trebuit să şi înceapă ora mai vedea 2-3 rătăciţi alergând cu măturile în mână spre teren, lucru ce-l făcea să ofteze.
Chiar şi aşa nu comentă nimic răutăcios, doar îşi drese glasul şi îşi duse mâinile la spate.
"Bun, copii . Ca să nu sărim peste introduceri,deşi nu sunt preferatele mele, eu sunt profesorul Bell şi împreună ... vom învăţa sportul magic suprem, Vaj-Hâţul în paralel cu ore de Zbor. Lăsaţi măturile deoparte momente şi dăţi patru ture de teren, alergare uşoară,pentru încălzire! "


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeMon Jan 13, 2020 9:07 pm

Desigur, nu ma asteotam sa intarziu la prima ora de Vaj-Hat. Cand am auzit ca trebuie sa fac 4 ture de teren, am oftat si oe urma am lasat matura la oparte. Alergatul pentru mine era destul de neplacut. Mereu eram printre ultimii, mai ales acum. Nu aveam nici rapiditate in alergat si nici rezistenta. 


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeMon Jan 13, 2020 10:41 pm

Era perfect conștient că din toată ora mulți elevi nu se dădeau în vânt după încălzire. Însă nu putea risca să înceapă direct un meci și toți elevii să aibă întinderi, dureri musculare și alte cele pentru că nu făcuseră încălzirea de rigoare.
Își duse palmele la spate din nou și se plimbă în mijlocul terenului cât aceștia dădeau acele patru ture cerute de el.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Jan 15, 2020 8:48 pm

Continuam sa alerg de-mi dădeam plămânii. Uram de fiecare data sa fac încălzirea la sport. In timp ce fugeam, am inceput sa simt cum transpirația de pe frunte îmi intră în ochi. Era o senzație atât de nasoala încât mă abțineam sa nu mă opresc din alergat.


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 3:42 pm

Când copii terminaseră turele, Daemon se apropie din spate de unul dintre ei, care i se părea extenuat și voia să fie sigur că nu se simte rău. Îi puse mâna pe umăr și îi zâmbi prietenește.
”Ești în regulă, tinere?”


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 11:23 pm

-Sunt bine profesore.....îi mulțumește politicos tânărul Brad. Acele ture de teren l-au extenuat destul de mult. Abea că își putea tine plămânii in piept.


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Jan 22, 2020 10:10 pm

<< In regula! Trageti-va un pic sufletul inainte sa facem echipele si apoi faceti doua ture cu zbor de matura inainte sa incepem jocul.>>
Le ceru Daemon asteptand ca acestia sa treaca la treaba.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Jan 29, 2020 1:40 pm

Asteptam langa matura sa se faca echipele. Abea asteptam sa-i arat profesorului de ce sunt in stare. Eram gata sa-i demonstrez ca stiu face si acrobatii. 


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeWed Feb 05, 2020 2:38 pm

După ce toți elevii terminaseră, Daemon îi împărții în două echipe. Astropufii si cercetașii versus viperini și ochi de șoimi.
Fiecare elev avea postul lui și erau în aer pe mături când Daemon suflă în fluier dând start meciului.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 1:01 pm

Adrian**


Eu eram in echipa viperienilor. Matura mea avand si un decor cu verde. Asteptam sa primesc semnalul ca sa incepem ora de Vaj-Hat. 


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 1:17 pm

Daemon suflă tare în fluier, dând startul partidei și alergă dintr-o parte în alta a terenului pentru a putea supraveghea bine meciul și să intervină ca arbitru în cazul în care elevii săi nu respectau regulile de joc pe care el însuși îi învățase.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 2:10 pm

Adrian**


La auzul fluierului, am urcat pe matura si m-am rificat de la sol. Bucura mea de acum se adevereste. Joc mult asteptatul vah-hat.
-Yuppi! De cand asteptam sa joc vaj-hat! 


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 2:54 pm

Știa că mulți erau entuziaști de jocul acesta, dar totodată era unul greu. Așa că stătu cu ochii pe ei să nu cumva să exagereze din dorința prea mare de a câștiga. Era conștient de competitivi erau copii la vârsta aceea și că doreau să se afirme pentru a rămâne în echipe.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 3:17 pm

Adrian**


Continuam sa fac giumbuslucuri pe acolo. Am lasat joaca la o parte si m-am concentrat pe prinderea mingiei. Mai greut dar am reusit imposibilul, am prins zburatoarea. Ce sa mai, aveam satisfactie maxima si eram mandru de mine. 
Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Tenor


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 3:21 pm

- Oh, felicitări ! Meciul este câștigat de viperini ! Foarte bine , copii, puteți lua o pauză și să mergeți apoi la vestiar să vă schimbați.
Era fericit că jocul decursese frumos. Și deși nu voia să recunoască se bucura într-un fel că au câștigat viperinii cum și el făcuse parte din aceea casă în tinerețe.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 33
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeFri Feb 28, 2020 10:46 am

Adrian**


-Va multumesc pentru incurajare domnule profesor. Am sa dau tot ce pot pentru viperieni.
Dupa care se retrage cu o plecaciune fata de profesorul sau preferat. Era mandur ca a reusit o asemenea performanta. Insa nu se pitea culca pe o ureche. 


Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitimeThu Mar 05, 2020 2:24 pm

După oră inclusiv Daemon se duse să se schimbe de echipament și trecând o jumătate de oră consideră de cuviință să meargă și el la masă. Fiind un spirit tânăr și energic nu se simții bine să se ducă lângă profesori, poate era ușor răutăcios, dar discuțiile lor i se păreau plicticoase și-l sictireau maxim.
Își luă porția de mâncare și se așeză la masa viperinilor, el fiind mai apropiat de elevi decât de colegii lui. Luă o gură din sucul de dovleac și îl privii pe Adrian curios.
Ți-ar plăcea să rămâi în echipă?” îi propuse. Orele de Vâj Hâț erau obligatorii, dar cine voia să rămână în echipă făcea și antrenamente suplimentare și participa la concursuri.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Sponsored content
it's my name, my identity
*
Fiche RPG

PostSubject: Re: Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Ora de Vaj-Hat (open for everybody) Icon_minitime

Back to top Go down

Ora de Vaj-Hat (open for everybody)

View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1

Similar topics

-
» Open threads (Topicuri OPEN)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ☆RPG ☆ :: ♠ Hogwarts♠-