Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» interviu Nina
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyYesterday at 2:52 pm by Nina

» O căprioară năzdrăvană (with Jax)
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyYesterday at 2:49 pm by Hazbin

» Intreaba-ma.
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyYesterday at 2:29 pm by Hazbin

» Berbec
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptySun Sep 15, 2024 11:59 am by MagicBot

» Taur
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptySun Sep 15, 2024 11:58 am by MagicBot

» Gemeni
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptySun Sep 15, 2024 11:58 am by MagicBot

» Rac
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptySun Sep 15, 2024 11:58 am by MagicBot

» Leu
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptySun Sep 15, 2024 11:58 am by MagicBot

» Fecioară
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptySun Sep 15, 2024 11:57 am by MagicBot

Top posting users this month
MagicBot
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
Hazbin
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
Vanessa
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
Jax Miller
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
Alethia Spitz
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
Nina
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
Sharma Sanara
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
dominic
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
Alberic Zarok
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
Midori
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyO căprioară năzdrăvană (with Jax)  I_voting_barO căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty 
View
O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Percent_0

 

 O căprioară năzdrăvană (with Jax)

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 7:58 pm

Era o dimineață frumoasă de toamnă. Încă era o vreme destul de caldă de parcă vara încă nici nu plecase. La marginea pădurii văd un autocar parcat. Șoferul își lăsase neglijent un sandwich pe o buturuga in timp ce se dusese mai încolo sa vorbească la telefon. Era momentul oportun de o mica farsă. Mă duc să fur sandwich-ul să îl mănânc după care mă ascund după autocar, într-o tufa de zmeura. Profitând încă că vorbea la telefon îmi întind cornul atingând mijlocul volanului unde era claxonul până când autocarul claxonase apoi mă reped înapoi ascunzându-ma după tufa de zmeura.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:00 pm

Parchez autocarul si imi iau un sandwisch sa mananc. La scurt timp imi suna telefonul de la regie. De nervi imi aprind o tigara si fumez in timp ce vorbesc la telefon.
Las sandwich-ul pe o buturuga si ma duc spre un tufis ca sa imi fac si nevoile. Revin din acel loc si vad ca imi disparuse mmancarea.
Apelul se termina si eu acum nu mai stiam ce se intampla si cine avea sa imi faca acea gluma.
"-Hei tu! Care esti acolo si de ce te joci cu claxonul masinii. Iesi afara ca sa te identific. Promit sa fiu calm....intre timp mai imi aprind o tigara.
Eram totusi bucuros ca am terminat pe ziua de azi si eu mai aveam doar de dus autocarul la regie.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:02 pm

Ies afara întâi cu spatele ca sa ii dau impresia că avea de-a face cu o căprioară jucăușă apoi ies total dandu-i șocul că eram o creatura parca desprinsa din mitologie.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:04 pm

Ma intorc spre autocar cand vad caprioara. Am inceput sa ma scarpin usor in cap fiind destul de confuz de situatie.
Cand ma uit mai bine, era o creatura desprinsa din basmele citite de mama mea. Nici acum nu imi venea sa cred ca ceea ce vad este real.
-Esti reala sau eu am niste halucinatii vizuale din cauza oboselii?....o intrebam pe acea creatura care pe cat era de ciudata, pe atat era de dragalasa. Nu mai stiam cum sa reactionez.
Cert era ca acea creatura se purta mai mult ca si un copil si nu reprezenta nici un pericol pentru mine.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:10 pm

-Buna! Sunt Vanessa! Sunt reală. Deși nu îmi dau seama de ce sunt singura de felul meu pe aici. Spun eu, cu o naivitate copilărească. Se vedea că încă sunt tânără după voce și că sunt o ființă care habar n-are ce-i cu ea, pentru care lumea era încă un loc plin de explorat și care nu vedea pericolul, nu realiza că oamenii pot fi și răi și că aș fi doar opera unui savant nebun care văzuse prea multe filme și vroia să pună în practică ce ii născocea mintea diabolică. La 50 km de respectivul loc se afla un fel de buncăr care oficial folosea drept buncăr antiatomic dar neoficial se zvonea despre existența unui anumit om de știință pe care lumea îl numea Doctor X deoarece nimeni nu îi cunoștea adevărata identitate. Și că ar avea un laborator ilegal în respectivul buncăr.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:11 pm

Ma uitam spre ea intelegand ce se petrece. Eram doar un biet sofer care voia sa stie daca a luat-o razna sau nu. La scurt timp un pasager de al meu trecu prin spatele Vanesei fara sa o vada.
-Zua buna domnisorule Jax. Sa inteleg ca ai terminat tura la cum stai tu si fumezi....imi spune acel om fara sa vada ceva suspect. Dau din cap si acesta pleca de indata. Am asgeptat sa plece in asa fel incat sa nu il mai vad in vizor.
-Da Vanesa, acum realizez ca tu ori esti o fantoma ori esti ce halucinatie de a mea...ii spun in timp ce ma asez pe ciot si imi stig tigara. Beau si ultima jumatate de energizant stand cu capul in palmi si uitandu-ma la ea.
Ma simteam ca si cum imi perd mintile. Trimit un mesaj la regie ca vreau sa umi iau liber 3 zile. La scurt timp primesc confirmarea ca ma pot bucura de acele zile. Iar autocarul il pot parca la mine acasa.
-Ce zi nebuna....o spun cu voce tare in asa fel incat sa ma auda acea creatura.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:16 pm

-Cum de nu m-a văzut? Ce se întâmplă cu mine? Sunt reală. Altfel n-ai simți asta. Spun eu, dandu-i un lins pe obraz și un ghiont jucăuș cu cornul in piept având grijă să nu îl rănesc.
-Deasemenea daca nu eram reală nu îți puteam manca sandwich-ul.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:18 pm

-Eu zic ca nu esti vizibila pentru toata lumea. Faptul ca te pit vedea, simti ma duce cu gandul la lucruri supranaturale....si am simtit cum ma calmez din ce in ce mai mult.
Pana la urma am inteles ca nu este nebunie asa cum credeam sau oboseala. De axeasta data avea sa fie ceva de domeniul paranormalului. Ceva ce mi tea mea de sofer nu prea putea explica, dat intelegea.
-Cum ai auzit. Omul a trecut prin tine ca si cum nu te-ar fi vazut. Nu este prima data cand se intampla asta. Continui sa ma uit la ea si sa o las sa ma tachineze cu cornitele ei. Pana si blana ei era atat de pufoasa si stralucitoare.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:27 pm

-Ca nu sunt vizibilă pentru toți pot fi de acord cu tine. Dar natura mea e de domeniul paranormalului sau oi fi rodul unui experiment a unui savant nebun? Adică e destul de simplu să mă facă vizibilă doar pentru unii cu o anumită grupă rara de sânge, nu?
Mă gândesc că dacă eram de domeniul paranormalului ar fi fost mai multe ființe ca mine prin pădure.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:29 pm

Incep sa rad cand aud ce scoate pe gura. Mi se parea extrem de amuzant ce imi spunea ea acolo. Chiar ca facea sa ma simt bine cu ea.
-Nu esti nici un experiment sau ceva de genu. Esti doar o fiinta magica care se arata sufletelor curate. Iti poate confirma si vecina mea Tara. Este considerata vrajitoarea si vraciul satului....continui sa rad si sa ma ducur de moment.
Imi fac curaj si o mangai pe acea blanita moale si pufoasa. Era un suflet atat de inocent si frumos incat cu greu te puteai desparti de el. Asta am simtit in timp ce ma uitam in ochii ei dulci.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:38 pm

-Dar cum de am putut interacționa cu sandwich-ul tau sau cu claxonul de la autocarul tau? Întreb mirată
Eram puțin dezorientată și mirată de ce se petrecea deoarece acest fapt de a alege cui să mă arăt nu era sub controlul meu. Și interacționam cu materia fizica de parcă făceam parte din această lume.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:39 pm

-Deja ma intrebi niste lucruri pe care nici mintea mea nu le poate duce. Dupa cum vezi, eu acum ma joc cu blanita ta. Pe asta cum o explici? ...voiam sa gasesc niste raspunsuri mai bune si parca mintea mea fugea. Da fugea in alte parti pe care eu nu le voiam.
-Ce zici daca noi doi am incepe sa cautam acest raspuns impreuna? Asa ne vom cunoaste mai bine...ii pun ce ma ridic si arunc doza de energizant in cos.
Fiind rapid din fire, revin la ciot si ma asez in fund.
-Deja este o situatie mai ciudata de cat ma asteptam.
Iar acum am inceput sa caut in mintea mea niste raspunsuri. Fantoma nu avea cum sa fie, dar ceva magic sigur era. Cel mai probabil era o fiinta magica.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:42 pm

-Desigur. Ii răspund eu. Merg apoi alătur de el, tinandu-ma după el precum se ținea un cățeluș precum scaiul de stăpânul său. După ceva timp ii spun:
-Stii, nu prea e sănătos acel lucru. Încearcă asta. Spun eu și îi aduc niste fructe de pădure ce semanau cu cireșele dar erau galbene precum cătina, cu o pulpa moale precum strugurii și zemoase precum portocalele. Fructele respective dădeau aceeași senzație de parcă ai fi baut energizant. Se numeau Cireșe de Pământ și creșteau in locuri dosite, retrase și ascunse de la marginile pădurii sau în adâncurile pădurii neumblate de picior de om.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 8:45 pm

La scurt timp o vad ca vine cu niste fructe galbui ca si catina si mici cat merisoarele. Aratau destul de ciudat si nu voiam sa le mananc pana nu intrebam ce sunt si la ce sunt bune.
-Ce fructe sunt acestea? Oare sunt bune sau nu? Ce efecte au? Daca au efect de energizant, nu le iau. Risc sa imi puste inima in mine. Si asa am baut o doza de energizant, nu mai vreau. Scuze.  Pana la urma nu voiam sa puste inima in tine. Prea mult energizant putea duce la infarct si eu voiam sa mai traiesc.
Imi placea ca se tinea dupa mine ca si un catelus. Pentru siguranta ei gasisem o cale.
-Uite, noaptea se apropie si este periculos. Ce zici daca am dormi amandoi in autocar? Este un loc sigur si in sat nu te pot duce. Vom sta cu becurile inchise pentru siguranta noastra....o iau inainte ca sa deschid usile. Eu intru primul si ma asez pe scaunul soferului. Aștept sa intre si ea ca sa pot inchide masina. Banchetele din spate le alesem pentru mine si restul pentru ea.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:05 pm


-Sunt cireșe de pământ. Da, sunt niste fructe care are dintr-un energizant doar efectele benefice fara a avea și efectele negative ale acestuia. Oricum am fost învățată că un singur pumn de astfel de fructe pe zi e suficient. Și nu ți le dau sa le mănânci acum ci pentru zilele următoare. Asta ca sa mai iei o pauza de la alea fabricate de voi. Ce-i făcut de mama natura e benefic, ce-i făcut de mâna omului e nasol.

Apoi merg după el la autocar

-Crezi că voi încăpea pe ușile lui? Întreb eu. Dar apoi realizez că deși era spațios, încăpeam in el doar pe ușa de la mijloc, singura construită pentru lucruri voluminoase precum bagaje voluminoase de aeroport sau poate animale mari, căci sigur fabricantul o gândi că poate urca un țăran cu un animal de ferma că pentru unii animalele de ferma erau și animale de companie. Dar sigur nu gândi că putea intra un animăluț sălbatic sau unul de natură magică


Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:07 pm

-Haide haide, fi invitata mea....ma ridic si invhid usile blocandu-le. Acum eram bucuros ca eram in siguranta. La scurt timp, ca si din senin a inceput sa se inteteasca o torentiala cu tunete si fulgere de toata frumuseta.
-Daca am mai fi stat afara, am fi riscat sa fim leoarca. Vad ca este o ploaie cu grindina....ma ridic si merg pe scaunele din spate care pana la urma i le cedez ei. Eu in schimb imi iau patura si perna si ma asez pe culoar.
-Vezi tu, locurile de dorimt le-am ales deja. Eu voibsta pe culoar si tu te vei bucura de scaunele din spate. Daca ai neviue de ceva fiziologic, sa ma anunti. Eu voi fi in zona ca sa te apar....continui sa ma uit la ea ca si la un copil gingas si inocent.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:10 pm

-Multumesc. Spun eu și mă urc ocupând dintr-o dată 8 scaune și o parte din culoar datorită mărimii mele. Erau 4 scaune pe dreapta și 4 scaune pe stânga ce erau așezate față in față cate 2 in direcția de mers și câte două cu spatele la direcția de mers. Le ocupasem pe toate doar cu jumătatea de căprioară. Iar jumătatea umană o sprijineam de spătarele a doua dintre scaune.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:12 pm

-Placerea e de partea mea copila. Daca pana acum nu am avut un copilas, acuma pot spune ca am unul, pe tine....ma uitam cu grija si gingasie la ea. Era o fiinta simpatica si dupa cum se comporta, parea mai de graba a fi copil decat adult.
-Daca nu te superi, cati ani ai? Esti copil sau adolescenta? Nu te supara pe mine daca te intreb aceste lucruri. ....ma asez pe spate cu mainile sub cap si incep sa ma relaxez. Fara sa vreau, aveam sa intru intr-o adevarata aventura. O parte din mine se bucura, iar cealalta parte din mine simtea ca reinaste. De mult nu mai avuse parte de ceva interesant.
Cine stie, poate chiar de mic nu ma mai bucurasem de ceva din alta lume. Ultima data se imprietenise cu o extraterestra.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:21 pm

-Pai am prins iarna o singură dată și acum e toamnă din nou. Acum când va veni iarna din nou ar fi a doua mea iarnă dar am mintea unui copil de 12-13 ani as crede. Când va sosi iarna as avea mintea unuia de 14 ani și când va veni primăvară mintea unui copil de 15 ani. Daca nu mă înșel, la ființe ca mine vârstă mentală se calculează după formula un an măsurat de om x 7. Ii răspund eu.
-Stii, eu nu mi-am cunoscut niciodată părinții. Mă descurc singura. Crezi că e posibil sa fiu din alta dimensiune temporală sau de pe alta planetă?
Îl întreb eu un pic curioasă.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:24 pm

O ascult tot ce imi povesteste si ma gandesc in aceasi timp sa ii calculez varsta. Nu eram asa de bun la mate. Decid pana la urma sa nu ma mai incurc in calcule.
-Daca nu ai avut pana acum parinti, frati sau surori, pot fi eu fratele tau mai mare. Voi avea grija de tine. Imi pot face si o casa in padure de la 0 ca sa am grija de tine...ii spun plin de optimism. Noaptea se lasa destul de repede si eu adorm langa ea in timp ce povesteam.
Eram trezit de la 5 dimineata, iar lucrul cu oamenii nu era unul usor. Ma gandeam ca noua zi imi va aduce o alta aventura. Ma simteam bine stiind ca ea doarme langa mine.
Somnul meu era placut si pentru prima data era al naibii de odihnitor.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:26 pm

-Îți mulțumesc frumos pentru cuvintele frumoase și pentru acest lucru. Ii răspund eu. Apoi adormisem și eu.
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:36 pm

Dupa o noapte frumoasa ma trezesc linistit. Aud ciripit de pasari si sunete parca venite din alta lume. Cand ma uit mai bine, deasupra noastra erau nave extraterestre si fiinte ca si Vanessa care au venit sa vada masina.
Ma uit speriat spre ea ca nu cumva ei sa creada ca am rapit-o si sa ma trezesc si arestat asa pe nepusa masa.
-Vanesa trezeste-te ca am dat de belea. Suntem intr-o zona noua si ciudata in acelasi timp. Vai de mineee...am inceput sa imi pun mana in cap si sa ma asez pe un scaun.
Zici ca era perioada ghinioanelor. Din rau in mai rau o dadeam.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:46 pm

Era o alta lume. Ne aflam pe o alta planetă care era în perfectă armonie cu natura și multe ființe ca mine ce locuiau in orașe compuse din căsuțe in pădure. Ne aflam la marginea unei păduri unde era un aerodrom într-un luminiș de pădure.
Autocarul era înconjurat de nave extraterestre și de niste ființe ca și mine.

-Stii, dupa cat de multe ramificații au coarnele, par destul de în vârstă și după poziția care ne-o arată cere să ieși cu mâinile ridicate
Back to top Go down
Jax Miller
Anime rpg
Anime rpg
Jax Miller


×Rubin : 17
×Smarald : 17
×Reputatie : 0
×Localizare : Brașov

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 9:52 pm

Ma uit la ea si parca inghit in gol cand aude ce imi spune. Fara sa mai spun nimic, deschid usile si ies primul cu mainile ridicate. Zici ca eram prinsi de serviciile secrete.
Ma uit la ea si sa ii cer un ajutor din priviri. Chiar ma simteam destul de stingher.
-Acum fac tot ce imi cer ei. Sper ca nu e nimic de rau. Nu asi vrea sa infund puscaria nevinovat pe o alta planeta. Vino Vanessa, haide mai aproape de mine.... spun pe un ton usor panicat simtindu-ma incoltit si stingher.
Era una din cele mai nasoale intamplari de care am putut sa am parte intr-o viata de om.
Back to top Go down
Vanessa
Anime rpg
Anime rpg
Vanessa


×Rubin : 18
×Smarald : 20
×Reputatie : 0
×Localizare : Forest

O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  EmptyThu Sep 12, 2024 10:02 pm

Le fac semn că e totul în regulă și că nu am fost victima vreunei infracțiuni recent și că el era nevinovat, ba chiar era cineva dispus să mă ajute. Totuși eram mirată de ce era atât de mare zarva in jurul meu.
Back to top Go down
Sponsored content





O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty
PostSubject: Re: O căprioară năzdrăvană (with Jax)    O căprioară năzdrăvană (with Jax)  Empty

Back to top Go down
 
O căprioară năzdrăvană (with Jax)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ☆RPG ☆ :: Outside the city-
Jump to: