Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Discutii fara noima
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 11:32 pm by Sharma Sanara

» Ask me
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
No user
View
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Percent_0

Share

Prin ţinutul misterios al elfilor

View previous topic View next topic Go down
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 7:20 pm

First topic message reminder :

Ooc – Având în vedere că am precizat la fişa de personaj că personajul meu este în căutarea unei relaţii de lungă durată, îmi voi menţine această linie. Precizez că nici persoana din spatele personajului nu-şi doreşte să intervină sau să ajungă a destrăma relaţii deja închegate pe acest forum datorită poveştilor lor.

Bic

Ajunsă într-un ţinut total nou şi necunoscut pentru ea, Xiao-Tan călătorea de ceva vreme fără ţintă. Deşi era o nemuritoare, trupul ei începea să resimtă oboseala. Deodată văzu în depărtare un fel de locuinţă şi îşi îndreptă paşii spre aceasta.
Când ajunse aproape de ea, se uită după intrarea în acea locuinţă şi găsind o uşă, bătu în ea energic cu speranţa că există cineva care să-i deschidă.
.
Back to top Go down

AuthorMessage
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 6:20 pm

Tan se aşeză [e caldarâm şi sfărâmă restul gogoaşei în poala rochiei ei, iar porumbeii o înconjurară cu totul. Când ultimile frimituri se terminară, ea se ridică de jos şi merse spre o bancă, aşezându-se pe ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 6:59 pm

Brad continua sa se uite la acei porumbei. Dupa o perioada de contemplare, baiatul se ridica, mergand in directia fetei care hranea porumbeii. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 8:28 pm

Tan nu mai avea frimituri, dar se uita la porumbeii care mai erau încă acolo şi se uita în jurul ei, surprinsă că nu îl mai vede pe Tom. Oare o abandonase?
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 9:58 pm

Mai in gluma mai in serios, acel baiat pe nume ton se pare ca o parasise. Nu il mai vedeam prin zona. Era un sentiment destul de ciudat, sa plece abandonand-o pe biata fata. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 10:37 pm

─ Ca să vezi! se pomeni Tan vorbind tare. O nemuritoare a fost părăsită taman în parc! Ce amuzantă-i gluma! începu ea să râdă.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 10:40 pm

Brad se uită mirat la gestul făcut de Tom. Sa Sa l o fată drăguță singura cuc într-un parc denotă denotă nesimtire. 
-Buna, îmi pare rău pentru cele întâmplate. Nu mă așteptam să văd un asemenea gest.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 11:01 pm

─ Nu-i nimic. Se mai întâmplă! spuse ea împăciuitoare. Când m-am uitat după el mângâia un câine. Probabil s-o fi luat după el şi a ajuns cine ştie pe unde.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 11:11 pm

Tânără părea tare seacă, sau asta era doar impresia mea? Mă Ma uitam la ea și nu înțelegeam de ce se comporta așa de ciudat.
-Esti bine? Mi se pare că nu ai vrea sa am de aface cu tine.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 4:01 pm

─ Oh, iartă-mă dacă sunt ciudată, dar nu prea mi-a picat bine să fiu lăsată într-un parc şi să nu ştiu încotro s-o apuc, spuse Tan.


Last edited by Kosem on Sun Jan 12, 2020 7:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 5:33 pm

-Nu vrau sa par nesimțit, insa probabil nu i-ai dat ce a avut nevoie. Oricum, este bine ca ți-ai regăsit liniștea în acei porumbei.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 8:23 pm

─ Îmi plac porumbeii, spuse ea. Sunt frumoşi şi puri. Sunt liberi, zboară unde le place şi nu au secrete sau trecut… oftă ea îndelung.
Tan se uită în jurul ei prin parc şi observă că se lăsa seara.
─ Eh… spuse ea… se lasă seara… Eu o să mă îndrept de-aici spre un hotel, ceva, ca să mă pot caza să dorm, concluzionă ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 8:49 pm

-Porumbeii sunt cele mai pure pasari, parerea mea. Daca nu este asa de departe hotelul, mai poti sta linistita prin parc. Nu trebuie sa te sperii, noaptea iese cea mai multa lume la plimbare pe aici. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 9:21 pm

─ Ciudat este că nu ştiu nici unde ar fi un hotel. Eu nu sunt de prin locurile acestea… spuse ea întristându-se uşor.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 9:45 pm

-Vezi acea cladire din fata ta cu aspect gotic? Acea cladire este hotel si poarta denumirea de Castelul Vampirilor. Este un hotel de 5 stele si este foarte primitor. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 10:00 pm

Tan se uită în direcţia arătată şi spuse:
─ Nu, pas! Nu mă cazez eu acolo! Voi merge în altă parte!
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 10:16 pm

-Hei, arata ultra modern hotelul si merg doar oamenii din inalta societate. Aici stau si ambasadorii si presedintii cand vin la conferinte. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 12, 2020 10:40 pm

─ O fi! spuse ea. Dar ai spus că se numeşte Hotelul Vampirilor. Numai când aud numele de vampir, fac stânga împrejur. Poate să fie şi hotel de 100 de stele, că tot nu stau în el, spuse Tan.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeMon Jan 13, 2020 12:36 pm

Brad se mira de reactia fetei. Nici sa-i fii zis de padurea spanzuratilor, asa reactie vazuse la acea fata.
-Ei bine, si unde ai vrea sa te cazezi mai exact? La hotelul Lalelelor de 4 stele? A da, care este numele tau mai exact? 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeMon Jan 13, 2020 3:29 pm

─ Mă cheamă Ari Xiao-Tan Wang, spuse ea. Lumea s-a obişnuit să-mi spună Tan. Şi da, Hotelul Lalelelor sună mai interesant decât celălalt, adăugă ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeMon Jan 13, 2020 8:59 pm

Brad a inceput sa rada in hohote pentru situatia legata de hoteluri. Mai ca se abtinea sa nu dea in boala rasului.
-Nu vreau sa par nesimtit sau ceva de genu, dar situatia ta ma amuza rau de tot. Si da, te voi duce la Hotelul Lalelelor. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeTue Jan 14, 2020 9:08 pm

Când auzi că va fi condusă la un hotel, Tan spuse:
─ Mulţumesc pentru amabilitate, domnia ta.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 15, 2020 8:44 pm

Oo: vezi că nu mai ai poza la avatar și semnătura


Bic: 


Brad o lua de braț și o duce direct la hotel. Voia să-și demonstreze talentul sau galant și eleganță ele deosebita.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 15, 2020 8:51 pm

Ooc – Eu văd semnătura foarte bine. O să repun un avatar.

Bic –

Tan îl luă de braţ şi merse cu acel străin pe care uitase să-l întrebe cum îl cheamă, la hotelul unde o ducea acesta. Mergea îngândurată.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 12:39 pm

Am mers impreuna pe jos la acel hotel pentru a ma asigura ca totul este bine. 
-Ei draga domnisoara, ai ajuns la hotelul cu pricina. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 9:13 pm

─ Mulţumesc, bunule domn! răspunse Tan, înclinându-se în faţa lui.
Back to top Go down
Sponsored content
it's my name, my identity
*
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 5 Icon_minitime

Back to top Go down

Prin ţinutul misterios al elfilor

View previous topic View next topic Back to top
Page 5 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Similar topics

-
» Creatorul misterios

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ☆RPG ☆ :: The land of light-