Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Discutii fara noima
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSat May 11, 2024 3:36 pm by Hazbin

» Ask me
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
Hazbin
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 EmptyPrin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 I_voting_barPrin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Empty 
View
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Percent_0

Share

Prin ţinutul misterios al elfilor

View previous topic View next topic Go down
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 7:20 pm

First topic message reminder :

Ooc – Având în vedere că am precizat la fişa de personaj că personajul meu este în căutarea unei relaţii de lungă durată, îmi voi menţine această linie. Precizez că nici persoana din spatele personajului nu-şi doreşte să intervină sau să ajungă a destrăma relaţii deja închegate pe acest forum datorită poveştilor lor.

Bic

Ajunsă într-un ţinut total nou şi necunoscut pentru ea, Xiao-Tan călătorea de ceva vreme fără ţintă. Deşi era o nemuritoare, trupul ei începea să resimtă oboseala. Deodată văzu în depărtare un fel de locuinţă şi îşi îndreptă paşii spre aceasta.
Când ajunse aproape de ea, se uită după intrarea în acea locuinţă şi găsind o uşă, bătu în ea energic cu speranţa că există cineva care să-i deschidă.
.
Back to top Go down

AuthorMessage
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeFri Dec 20, 2019 4:39 pm

─ Îmi pare rău, nu am ştiut, spuse Tan. Încă mai este din plin tort, aşa că mănâncă fără probleme din el! adăugă ea.
Tan se uită prin jur şi apoi întrebă:
─ În rest… cum îşi petrece lumea de obicei timpul pe-aici?
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4110
×Smarald : 4234
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeFri Dec 20, 2019 10:01 pm

Ii multumesc pentru tort si imi indrept privirea mai spre ea ca sa nu ma auda nimeni. 
-Ei bine, in locurile acestea numa femeie sa nu fii. Aici vin in majoritatea timpului femei usoare pentru a le distra pe barbati. Trebuie sa recunosc, din cauza modestiei, eu sunt facut un pampalau si un virgin. Mnda, iar acuma baietii din spatele barului incep sa ma barfeasca pentru ca stau si eu pentru prima data de vorba cu o femeie.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSat Dec 21, 2019 9:08 pm

─ Nu le da atenţie! răspunse Tan cu blândeţe. Sunt doar invidioşi că lor nu le dă nimeni atenţie, adăugă ea. Totuşi, dacă te simţi incomod, putem schimba locaţia, sugeră ea.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeFri Dec 27, 2019 7:39 pm

Nu după mult timp, mai vine un băiat chipeș la noi la masa. De data asta, tânărul părea să fie asiatic. Când mă uit mai bine, hopaaa, era un japonez.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeFri Dec 27, 2019 8:59 pm

Observând noua prezenţă, Tan se uită spre el. Văzându-l cam stigher, ea spuse:
─ Hei, băiete! Tu, noule venit, hai la masa noastră! E loc destul!
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSat Dec 28, 2019 12:44 pm

Auzind cele spuse, tânărul se așează politicos la masa. Își trage scaunul și se așează, punând paharul de suc pe masa.
-Multumesc pentru primire, cum mare drag am sa stau cu voi la masa.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSat Dec 28, 2019 6:03 pm

─ Bun venit! îi ură Tan. Eu sunt Xiao-Tan şi mi se spune Tan, iar drăguţa domnişoară care mă însoţeşte este Melly, dar eu prefer să-i spun Mel, adăugă ea.
Partenerul nostru de conversaţie de până acum e Jhon, iar pe tine te cheamă…? întrebă ea.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 29, 2019 4:26 pm

-Incantat.....spune tânărul cu un ton șarmant....-Numele meu este Tom, sau poți să îmi spui Thomas.
După care își scoase pica, o umple de tutun și începe să o filmeze.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 29, 2019 5:07 pm

─ Încântată, Tom! răspunse Tan.
Începu să tuşească brusc.
─ Îmi pare rău! E prima dată când mi se întâmplă să tuşesc.
Iar mai tuşi odată.
─ Cred că e de la fum! spuse ea.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 29, 2019 10:58 pm

-Aaa, da. Pe aici se fumează destul de mult. Ca și nefumător este destul de greu sa faci fata pe aici. Noroc cu geamurile care sunt lăsate deschise pentru a scoate fumul de țigară.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 30, 2019 11:52 am

În ciuda geamurilor deschise, Tan începu să tuşească şi mai tare şi-i dădură lacrimile. Se ridică brusc de la masă, trecu ca un val vârtej printre mese şi ieşi afară la aer. Inspiră adânc aer şi tusea se potoli.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 30, 2019 7:25 pm

Tom de îndată se ridică de la masa și o scoate pe Tan afara. Acum erau doar ei doi, in timp ce Mel stătea de vorbă cu celălalt bărbat chipeș.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 30, 2019 9:20 pm

Văzând că i se alătură şi Tom, Tan întrebă:
─ Bunule domn, ştii vre-un parc în apropiere unde am putea să ne plimbăm?
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 30, 2019 10:06 pm

-Cel mai apropiat parc este la 100 de metrii de noi...spuse Tom in timp ce o ajuta sa se ridice de jos.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 31, 2019 12:12 pm

─ Atunci… poate ai vrea să facem o plimbare prin parc? întrebă Tan.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 02, 2020 1:10 pm

-O asemenea oferta este greu de refuzat...dupa care ii fac semn sa se alature mie in acea plimvare romantica prin parc


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 12:23 pm

Tan îl luă uşor de braţ şi începu să meargă la plimbare prin parcul acela împreună cu Tom.
─ Cum de ştii locul acela din care am plecat? îl întrebă ea la un moment dat.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 9:55 pm

**Tom**
Am venit in acest loc pentru a-mi gasii si eu aleasa. Mai tot singur si am fugit de relatii ca si dracu de tamaie. Acum asi vrea sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca asa cum sunt. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSat Jan 04, 2020 4:39 pm

─ Sunt chiar aşa ciudate relaţiile cu femeile? întrebă Tan. Adică… suntem chiar aşa de… "muma pădurii"? întrebă ea.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSat Jan 04, 2020 8:00 pm

Tom îi răspunde calm:
-Nu, din contra, am dat de femei care nu m-au apreciat la adevărata mea valoare.


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 05, 2020 5:24 pm

─ Bietul Tom! îl compătimi Tan. Şii cum se spune… poate va răsări soarele şi pe strada ta cândva, adăugă ea.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 1:43 pm

Tom clatina usor din cap, in semn de aprobare. Parca parca i se mai aprinspe putin din flacara sperantei. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 4:02 pm

La un moment dat, Tan văzu o gogoşerie deschisă.
─ Vrei să mergem să mâncăm nişte gogoşi? întrebă ea. Uite acolo una deschisă, îi indică ea direcţia lui Tom.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 4:13 pm

Tom ii raspu de aprobator ca da. Si avea in plan sa ii faca chiar el cinste cu delicioasele gogosi. 


Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Giphy
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 4:28 pm

Tan se îndreptă încet spre gogoşeria deschisă şi când ajunse acolo, deschise uşa şi intră. Se uită după o masă liberă, dar erau toate pline.
─ Ce de lume! exclamă ea.
Back to top Go down
Sponsored content
it's my name, my identity
*
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down

Prin ţinutul misterios al elfilor

View previous topic View next topic Back to top
Page 3 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Similar topics

-
» Creatorul misterios

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ☆RPG ☆ :: The land of light-