Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Ask me
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» Discutii fara noima
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:34 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
No user
View
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Percent_0

Share

Prin ţinutul misterios al elfilor

View previous topic View next topic Go down
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 7:20 pm

First topic message reminder :

Ooc – Având în vedere că am precizat la fişa de personaj că personajul meu este în căutarea unei relaţii de lungă durată, îmi voi menţine această linie. Precizez că nici persoana din spatele personajului nu-şi doreşte să intervină sau să ajungă a destrăma relaţii deja închegate pe acest forum datorită poveştilor lor.

Bic

Ajunsă într-un ţinut total nou şi necunoscut pentru ea, Xiao-Tan călătorea de ceva vreme fără ţintă. Deşi era o nemuritoare, trupul ei începea să resimtă oboseala. Deodată văzu în depărtare un fel de locuinţă şi îşi îndreptă paşii spre aceasta.
Când ajunse aproape de ea, se uită după intrarea în acea locuinţă şi găsind o uşă, bătu în ea energic cu speranţa că există cineva care să-i deschidă.
.
Back to top Go down

AuthorMessage
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 8:43 pm

-Tom-


-Nu e problema, vom lua gogoșile și le vom manca in intimitatea noastră. Cu siguranță ne vom simții mai bine așa. Tu ce zici?
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 10:51 pm

─ Bine! răspunse ea. Hai să luăm gogoşi. Eu vreau una simplă şi una umplută cu fructe de pădure. Tu de care vrei? întrebă ea.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 1:51 pm

-Eu am sa-mi iau cu ciocolata si visine. Sunt preferatele mele. 
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 4:16 pm

Tan se apropie mai mult de vânzătorul de gogoşi şi-i ceru gogoşile pe care le dorea fiecare. Se căută prin buzunare şi pregăti un ban mai mare ca să le plătească.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 7:08 pm

Văzând gestul, Tom se minuna. Voia el să-i facă cinste tinerei fete fara a se simții ciudat din cauza situației.
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 7:27 pm

─ Gogoşi calde şi proaspete! spuse Tan.
Ea îi întinse lui Tom gogoşile lui şi apoi spuse:
─ S-a eliberat o masă! Te las să-mi faci cinste cu o limonadă! îi făcu ea cu ochiul.
Ea se duse spre masa liberă şi o ocupă de îndată.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 8:07 pm

-Oo, avea aștept.
După care Tom cheamă ospătarul și comanda doua limonade. Dar îl rugă pe ospătar sa le orneze cat se poate de frumos pentru că vrea să fie speciale pentru frumoasa lui domnișoara.
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 8:42 pm

Tan deja se apucase să mănânce din gogoaşa cu fructe de pădure.
─ Vai de mine! spuse ea. Ce bună e!
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 9:51 pm

Da, ai ales un lic pe cinste. Uite, deja a venit si limonada noastra. 
Ospatarul ne lasa limonada pe masa si pleaca de indata. 
Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Limonada-cu-ghimbir-2
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 10:12 pm

Tan sorbi o gură de limonadă, apoi spuse:
─ Uau! Ce răcoritoare e!
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 07, 2020 10:33 pm

-Da, este numai buna de baut. Am zis sa te surprind si eu cu ceva dragut.....ii spuse Tom cu un glas calm.
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 08, 2020 3:47 pm

─ Eşti plin de surprize plăcute, Tom! îi spuse Tan zâmbind la el.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 09, 2020 1:05 pm

Tom incepu sa ii dea mana ti erei, zambindu-ui suor si politicos.
-Cumva cumva, trebuie sa fac si eu ceva placut, sa fie un echilibru intre parteneri. 
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 09, 2020 5:48 pm

Tan îi luă mâinile într-ale ei şi le strânse uşurel.
─ Păi… spuse ea. Gogoaşă am mâncat, limonadă am băut, cealaltă gocoaşă o păstrez ca să o sfărâm la porumbei… adăugă ea. Apropo, ştii unde sunt porumbei mulţi? întrebă ea.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 2:34 pm

Tom ii spuse de indata locatia, bucurandu-se de gestul ei minunat.
-Porumbeii se afla pe strada Rozelor, acolo este si un pietonal dragut numai bun pentru plimbare. 
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 3:59 pm

─ Atunci, să mergem pe acea stradă să hrănim porumbeii! spuse Tan zâmbind.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 4:00 pm

-Taxi!!....am ridicat mana sa vina mai repede taxiul si ce sa vezi, am avut bafta.
-Pana pe strada rozelor va rog. 
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 4:07 pm

Tan se urcă în taxi şi aşteptă cuminte în el să ajungă pe strada Rozelor pentru a vedea minunaţii porumbei.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 6:56 pm

Taxiul opreste exact pe Strada Rozelor. Ii da banii taximetristului si ii multumeste pentru drum. Coboara din masina si ii deschide graxios usa frumoasei domnisoare. 
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 8:27 pm

─ Mulţumesc, stimabile domn! îi răspunse Tan după ce coborî din taxi. Am ajuns? întrebă ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 8:34 pm

Eu stăteam pe pietonal pe o banca in fund așteptând să vina turiștii. Din când în când mai mușcăm din cornul cu vișine.
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 9:49 pm

Tan nu mai aşteptă să vină răspunsul, că zări porumbei şi merse direct spre ei. Păstră oarecare distanţă faţă de aceştia ca să nu-i sperie şi începu să sfărâme gogoaşa pe care o avea, aruncând frimituri către ei şi văzând cum alţi porumbei vin pe lângă ea. Se simţea asemenea unui copil mic.
Back to top Go down
MellyMelo
MellyMelo
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 315
×Smarald : 329
×Reputatie : 0
×Varsta : 28
×Localizare : Oradea
×Stare de spirit : Fairy
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 9:59 pm

Tom merge de indata sa se joace cu porumbeii si catelul vazut in apropiere. Chiar daca era urat gestul, nu se putea abtine sa nu mangaie animalutele. 
Back to top Go down
http://asiandreams.forumgratuit.ro/
Elena
Elena
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 419
×Smarald : 461
×Reputatie : 0
×Varsta : 47
×Localizare : Cosmos
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 10, 2020 10:47 pm

Tan îşi umplu palmele cu frimituri şi apoi se aşeză pe vine, întinzând palmele pline în faţă. Câţiva porumbei veniră să ciugulească direct din palmele ei.
─ Ce frumos! Mănâncă chiar din palmele mele! spuse ea.
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitimeSat Jan 11, 2020 10:12 am

Continuam sa ma uit la acei porumvei care mancau din palme. Din cand in cand ma mai uitam si la acea fata. 
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Sponsored content
it's my name, my identity
*
Fiche RPG

PostSubject: Re: Prin ţinutul misterios al elfilor Prin ţinutul misterios al elfilor - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down

Prin ţinutul misterios al elfilor

View previous topic View next topic Back to top
Page 4 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Similar topics

-
» Creatorul misterios

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ☆RPG ☆ :: The land of light-