Majestic Forum

majestic world of royalty

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Solo en mi corazon

Go down 
AuthorMessage
Hell Girl
♔Spirit♔
♔Spirit♔
Hell Girl

Sex Sex : Female
Rubin Rubin : 4566
Smarald : 4954
Reputatie : 8
Varsta Varsta : 25
Localizare : in hell
Stare de spirit Stare de spirit : evilish dears

Solo en mi corazon Empty
PostSubject: Solo en mi corazon   Solo en mi corazon Icon_minitimeSun Mar 01, 2020 11:02 pm

E un fic tot vechi, dupa cum spuneam, mai nou daca ma apuc vreunul are o parte si atat rolling on the floor) ca nu am rabdare.
E de pe vremea cand shippuiam eu foarte mult Dramione (si in continuare o fac). Practic personajele sunt din Harry Potter, dar il pun la Original pentru ca nu e cu vrajitori si nici cu povestea din filme/carti. Doar numele sunt luate de acolo, la fel ca si la Cioburi dintr-un vis
Pentru cine nu stie personajele din HP si are curiozitate le puteti cauta pe google dupa nume.

Episodul 1

„ Nu e usor sa recunosti adevaratele sentimentele ce le poti in suflet, de asemenea nu e usor sa te inchizi in tine si sa fii o persoana de portelan pe dinafara. Ma numesc Hermione Granger si pot sa spun ca si eu, la fel ca fiecare om am avut parte de rele, foarte multe, dar si de putine bune. E greu sa port in inima mea toate acele amintiri, tot ce s-a intamplat de atunci pana acum, cum am actionat dupa instinct si nu dupa ratiune… incepusem sa numai inteleg modul meu de a ma comporta. Sora mea era intotdeuna dura cu mine, nu am invidiat-o si urat-o vreodata pentru temperamentul si comportamentul sau. De cand parintii au plecat in strainatate tot greul a cazut pe umerii mei, ea neincetand sa se duca la diferite petreceri si evenimente, lasandu-ma sa ma descurc singura in gospodarie. Pot sa ma spun ca ma indentific cu Cenusereasa, deseori gasindu-ma langa semineu pe un scaun tricotand, si deseori murdarindu-ma de cenusa. Din pacate, viata nu e ca in basme, si la mine nu va sosii vreodata Printul cel bun.
Ca orice alt om, mi-a venit si mie randul sa ma indragostesc la un moment dat, insa de cel mai nepotrivit baiat din lume, iubitul surorii mele gemene. M-am resemnat cu gandul ca pot purta acel sentiment pe care nu voiam sa-l am in interiorul meu, dar mi-era imposibil sa-l scot, doar in inima mea, acolo unde am adunat an de-a randu dorintele si sentimentele mele, care cu timpul au devenit pulberi de fum. ‚El’ cu fiecare ocazie cand ma intalnea imi radea in fata ca sunt o bleaga pe langa sora mea, si isi batea joc de mine fara sentimente, dar cu cat el ma batjocura in fata tuturor mai mult, cu atat imi dadeam seama ca nu pot sa-l urasc, si m-am resemnat, pastrand acea dezamagire in mine.
Totul era atat de oribil, am fost cu el si la liceu, si am picat si la facultate. Nu suportam sa vad saruturile dintre el si fata ce semana cu mine ca o picatura de apa, era prea dureros, si durerea s-a pastra prea adanc in inima mea. Credeam ca totul e un infern ce nu mi se putea intampla mine, mai erau pe deasupra la facultate si un grup de fete de majorete care de asemenea ma tratau ca pe o servitoare buna de nimic. Poate era si vina mea, eram foarte stearsa si retrasa, infundata cu nasul in cartile mele. Eram totodata prea stresanta pentru cei din jur si prea tocilara. In fiecare zi dupa orele din liceu ma duceam la ‚el’ acasa si il tocam la cap sa invete, sa recupereze, sa numai chiuleasca, si deseori primeam o usa trantita in fata. In fata lui nu ma puteam lasa chiar intr-atat de jos, si cand vedeam ca nu are pofta sa vorbeasca cu mine nu insistam, niciodata nu ii faceam aproapuri, doar il priveam ca si cum ar fii ultima data si o amintire din el ar ramane vie pentru totdeuna in mintea mea.
Lasand la o parte greul si relele, si necauzurile si toate astea, un singur lucru bun am viata, Ron, cel mai bun prieten al meu. El e singurul care imi mai aduce un zambet adevarat pe fata, care ma inveseleste cand sunt trista, care e alaturi de mine intotdeuna, care este un prieten adevarat. Si observand comportamentul lui e super indragostit de sora mea, Ella, insa aceasta, face precum si ‚el’ si imganfarea ii e prea mare pentru a raspunde la un tremurat de „buna” din partea lui Ron. Dar sa numai vorbim de EL, ca deja m-am saturat, o spun pentru prima data fara sa imi mint propria persoana, sunt indragostita ca o proasta de Draco Malfoy, unicul si singurul de care nu trebuie sa ma aproaprii, cel mai rau baiat din oras. Dar numai vreau sa vorbesc nici despre asta…
Toate erau normale, si credeam ca cu trecerea timpului am sa-l uit pe el si pe dragostea aceea imposibila, dar imediat ce l-am vazut mii de fluturasi mi-au trecut prin stomac. Era prima zii de facultate atunci cand l-am vazut, inconjurat de prietenii lui, cu care facea glume. Am ramas cateva momente cu mapa stransa la piept si cu ochii intredeschisi privindu-l. Pentru o fractiune de secunda privirile ni s-au intalnit, a lui era atat de rece ca simteam cum sangele imi pulsa foarte accelerat din cauza fricii ce mi-o provoca acea privire glaciara. Tocmai de acea am intors capul si m-am dus in ultima mea banca din spate. Credeam ca va fii acelasi an de torturi pana cand, pe usa salii de clasa a intrat un baiat brunet, cu ochii albastri, era chiar superb. S-a uitat dezorientat spre clasa si s-a asezat… LANGA MINE?!?! Da … era acolo , acceptasem ca pentru prima data eram nevoita sa stau cu un baiat in banca. De mica, nu stateam in aproapierea un baiat inafara de Ron, iar atunci stateam, insa aveam privirea in pamant. Brusc, am auzit un glas cunoscut, si am intors privirea, erau Draco si baietii din gasca lui, care deja se luasera de baiatul acela pentru ai face „ritualul de bun venit”.
„Da’i drumul!” am strigat eu spre Draco care il lipise pe baiat de perete tinandu-l de gat
„Da’i drumul [imitandu’ma] Ca altfel ce ai sa faci? Ai sa ma dobori cu puterile tale de power puf?”
Turbam de furie mai ales la auzul rasetelor celor din clasa. Fara sa constientizez, i-am lipit o palma peste fatza, intorcandu-i capul. Nu stiam de ce, dar simteam o mare satisfactie dupa ce facusem asta.
Draco si-a mangaiat usor obrazul ranit si m-a privit mirat. Eu rasuflam cu rapiditate si de data aceea nu ii mai evitam privirea. Dupa ce m-a amenintat ca ii voi plati, i-au dat drumul baiatului si au plecat in alta parte.
„ Esti bine?” am intrebat ajutandu-l sa se ridice de pe jos
„ Ma doare putin spatele, dar da sunt bine. Ma simt jenat sa fiu aparat de o fata…” a spus el rosind, simultan cu mine, eu fiind foarte aproape de el… „Harry… Harry Poter, ma numesc!”
Acel nume imi rasuna in minte cu ecou, ceva ce nu stiam ce imi dadea senzati ca stiu acel nume. Cand mi-am revenit din transa am stransa mana cu a lui prezentandu-ma la randul meu. Dupa ce am luat loc in banca impreuna cu Harry, care se dovedea a fii un tip foarte timid ca si mine, am inceput sa studiez toti noii colegi cu atentie. Privirea mi-a ramas atintita spre o fata misterioasa.”

Solo en mi corazon Tumblr_mm6tr6qhOf1spt3upo1_500
yo no soy ni mala ni santa
Back to top Go down
Shambala
Celebrity
Celebrity
Shambala

Rubin Rubin : 631
Smarald : 633
Reputatie : 0
Localizare : India

Solo en mi corazon Empty
PostSubject: Re: Solo en mi corazon   Solo en mi corazon Icon_minitimeMon Mar 02, 2020 2:12 pm

mie imi place ficul tau

Solo en mi corazon Giphy
Back to top Go down
Hell Girl
♔Spirit♔
♔Spirit♔
Hell Girl

Solo en mi corazon Empty
PostSubject: Re: Solo en mi corazon   Solo en mi corazon Icon_minitimeFri Mar 06, 2020 10:18 pm

Episodul 2
„ Parul ei era blond, cu o tenta de ondulare, ochii albastri ce aveau o stralucire nemaipomenit de ciudata pentru un om... si era imbracata in negru. Iesea in evidenta fata de celalte fete atat de comune. Privirea-i era constanta in pamant. Nu stiam de ce imi atragea foarte mult atentia. Sirul gandurile au fost intrerupte de auzirea unor batai de palme. Mi-am intors privirea catre catedra, unde era Draco urcat si banuiam ca dorea sa… spuna ceva?
„ Petrecere maine la mine la ora 22.20, cine are tupeu sa vina. Sunteti cu toti invitati!” spuse si batu palma cu unii din baieti lui, apoi se dadu jos
Eu il priveam fara sa mai stiu ce mai e prin sufletul meu pentru el… cum puteam sa-l plac cand era atat de rau, egoist, inganfat? Am scutarat usor capul si l-am sprijinit de perete adancindu-ma iar in gandurile mele. Insa iar am fost intrerupta de un glas, de aceasta data mai timid…
„Hermione… ?”
„ Da!” am spus eu de parca ma trezisem la viata.
„ Fata aceea… seamana identic cu tine… „ mi’au spus el pe un ton alarmat
„ Nu’ti face griji, e doar sora mea geamana… nu te’as sfatui sa stai in preasma ei, se crede mult mai superioara.”
„ La fel ca Draco!”
„Ce-ai spus?” am murmurat eu putin balbaita.
„ La fel ca si Draco… se vede ca amandoi se cred mai presus de orice, si au impresia ca pot controla vietile oamenilor… cred ca esti un adevarat inger din moment ce ii suporti pe amandoi la un loc… „ a spus el zambind.
Eu efectiv nu stiam ce sa-i raspund. Pe sora mea nu aveam cum sa nu o suport, totusi port acelas sange ca si al ei, si o iubesc indiferent de comportamentul ei… iar de el numai zic nimic….
„ Ei nici chiar asa…” am spus rosind.
Discutia noastra a fost intrerupta de intrarea in clasa a unei profesoare pitica, cu parul pana in pamant, cosuri mari pe fata, degete butucanate, ochelari mari si patrati de vedere, care avea o voce pitigaiata. A inceput deja sa ne predea… materia ei avea un nume atat de complicat, incat l-am uitat pana si eu, cea mai desteapta fata din clasa. Orele de curs au trecut repede, si impreuna cu Ron si Harry, care facusera cunostiinta si intrasera in vorba, am parasit usa salonului si ne-am indreptat spre camin, unde trebuia sa ne repartizeze in camere.
Exact cand directoarea urma sa vorbeasca, o fata scunda si roscata a ajuns in dreptul nostru abia respirand.
„ Ti’am adus pachetul, Ron! Iar l’ai uitat acasa!”
„ Mersi, Jeanny!” spuse baiatul razand si o ciufuli in cap.
„ Am plecat, maine am test initial la chimie, papa!” a spus si s-a facut nevazuta in liniile orizonutului.
„ Iubita ta?” a intrebat Harry curios.
Eu si Ron aveam niste fete tare serioase, ne-am intors unul spre celalt si…am inceput sa radem in hohote!
„ Am spus ceva gresit?” a mai intrebat el nedumerit.
„ Nu, doar ca Jeanny e sora lui Ron, chiar nu ai observat asemanarea?”
„ Sa zicem ca nu prea am analizat-o bine!”
Am inceput sa radem toti 3. Pe langa noi a trecut Draco, si l-a impins pe Harry care se lovise destul de tare de un perete.
„ Hey, Potter! Iti urez noroc… vei avea nevoie!” spuse el razand badjocoritor… apoi si-a mutat privirea spre mine „ Iar, tu… sa nu crezi ca am uitat prostia ta de a ma lovi! Vei plati pentru aia, Granger!”
L-am privit pentru prima data cu o ura nemarginata, realizam ca era o persoana fara scrupule sau principii, un nimic…!
Chiar atunci a venit si soramea intr-o tinuta foarte sumara, zambindu-i lui.
„ Buna, draga” a spus ea pe un ton care ma scotea din minti.
Era sora mea, dar cu adevarat ma enerva! Si-a dat ochelarii de pe cap pe ochii si l-a sarutat in fata mea pe Draco. Era intr-un moment de crize, imi venea sa ma infig in parul ei, dar m-am abtinut, altcineva facand cea ce doream cu fac sa fac eu… sau mai bine zis, profesoara i-a despartit sanctionandu-i pentru ca nu au respectat-o.
Intr-un sfarsit am fost si repartizati in camere. Ce fericire pe capul meu, erau in camera cu Rose, fata misterioasa despre care am vorbit, Draco si Harry. Pot sa spun ca atunci nu a fost ziua mea norocoasa. Am intrat in baie pentru a ma schimba in pijamalele de noapte. Cand incepusem sa ma inchei la nasturi am auzit niste pasi…”

Back to top Go down
Hell Girl
♔Spirit♔
♔Spirit♔
Hell Girl

Solo en mi corazon Empty
PostSubject: Re: Solo en mi corazon   Solo en mi corazon Icon_minitimeWed Mar 11, 2020 7:42 pm

Episodul 3

„ Am intors capul speriata si am dat doi pasi inapoi. Usa s-a deschis si pe ea a intrat… Draco!
„Ce cauti tu aici?”
Speriata pe moment, am luat fiecare lucru care mi-a picat in mana si am inceput sa arunc in el. Prosoape, sapunuri, periute, si cam tot ce se afla in baie, insa el se respinge cu usurinta doar cu o mana.
„ Inceteaza, Granger!” a spus pe un ton glaciar ce ar fii speriat si diavolul in persoana.
M’am oprit si am ramas nemiscata in fata lui. Ma priveau cu o ura nemarginita, si stramba din nas la vederea mea in fata lui.
„ Dar daca tot sunt aici, a venit momentul razbunarii!”
M’am speriat cand am auzit asta. Imi venea sa fug ca o lasa pe usa, sa fug.. tot timpul sa fug de cea ce simt si cred. Intr-un moment de neatentie, m’a tras spre el incat eram amandoi lipiti uul de altul, el tinandu-ma strans de ante-brate.
„ Granger… ai gresit cand ai indraznit sa te pui cu Draco Malfoy!”
In clipa urmatoarea aveam buzele unite cu ale lui. Desi era putin credibil, era primul meu sarut.. Ma saruta atat de apasat incat credeam ca voia ca buzele mele sa fie rupte. Am simtit o caldura interiora ce s-a terminat rapid… m-a indepartat de el si mi-am atins buza inferioara plina de sange si incepand sa plang. Am cazut in genunchi in timp ce el ma priveau cu sila. S’a aplecat si el si m-a lipit brutal de perete.
„ Spune ca iti pare rau, idioato! Si numai plange! SPUNE!”
Dar eu nu puteam sa ma opresc din plans. El m’a pleznit dur peste fata, mult mai tare decat il pleznisem eu pe el.”

____.

Harry mergea pe holurile caminului, urcand scarile. Neatent, se lovi de o fata identica cu colega sa de banca, imbracata mult mai extravagant si machiata destul de strident.
„ Potter… am auzit ca esti nou pe aici” spuse aceasta zambind si jucandu-se cu o suvita din parul ei castaniu ca o coaja de nuca.
„ Da, asa e… „ raspunse el destul de abatut.
„ Ce-ar fii sa mergem la un suc?”
„ EU?? Adica eu si cu tine? La un suc? Vorbesti serios?”
„ Da, desigur… nu ar fi nimic rau in asta… am merge ca amici ‚deocamdata’ „ a spus ea zambind seducator.
„ Ok, atunci ramane pe maine la 3.„
„ Dap! Te pup, draga” spusea ea si cobora scarile grabita.
„ Waaw! O fata s’a bagat in seama cu mine! E ziua ta norocoasa, Harry!” spuse el si incepu sa topaie de fericire.

____.

In partea opusa a caminului, pe scarile intrari din spate, statea un baiat suparat cu chipul plecat. Langa el se aseza o fata plapanda si slabuta.
„ Hey, nu trebuie sa fii suparat…”
„ Huh?”
„ Daca o iubesti cu adevarat, marturisestei sentimentele tale… „
„ Dar ma va considera un pampalau!”
„ Atunci nu te merita!” spusea ea zambind.
„ Cred ca tu le stii pe toate! Dar ce nepoliticos sunt!! Eu sunt Ron Weasley! Tu?” spuse el aparandu’i intr-un final un zambet lung pe fata.
„ Rose…”
„ Rose?! Si atat… „
„ Nu... numai ca nu imi place sa mi se spuna pe numele meu adevarat… dar numele meu intreg este Luna Lovegood „
„ Ce nume frumos…”
Cei doi din vorba in vorba au urcat scarile caminului si au ajuns la etaj, Ron a condus’o pe Rose pana la usa si i’a dat un pupic pe obraz apoi a plecat spre camera lui. Ea a intrat zambind in camera si s-a pus in patul ei invelindu-se cu o plapuma.
Nu dura mult si un alt tanar foarte vesel intra cu mapa in mana, o arunca in patul alaturat si duse fericit spre baie.

____.

„ Harry deschisa usa si ma gasi pe mine insangerata si rosie in obraji, iar pe Draco stand in picioare si tragandu-ma de par. Ochii lui pareau ca se fac rosii de furie, il lua pe Draco in camera si incepu sa dea cu pumni in el izbugnind o bataie serioasa. Eu inca eram imuna la tot ce se intampla si zaceam pe jos, cu picioarele stranse la genunchi si plangand, in timp ce ei se bateau. Luna fugise la directoare pentru a o anunta de bataia ce avea loc in odaia in care dormea ea.
Durerea fizica prin care trecusem, era nimic pe langa cea sufleteasca, insa acea intamplare ma facuse sa rationez altfel… ma facuse sa ajung la un alt stadiu al personalitatii mele.”

dupa cum se observa in acest episod sunt unele perioade in care actiunea se petrece inafara povestirii lui Hermione... tot ce e intre ”___” povesteste ea, in restul e un povestitor neutru *O.o*

Back to top Go down
Hell Girl
♔Spirit♔
♔Spirit♔
Hell Girl

Solo en mi corazon Empty
PostSubject: Re: Solo en mi corazon   Solo en mi corazon Icon_minitimeFri Mar 13, 2020 6:50 pm

Episodul 4
„ Mi-am revenit dupa ceva timp.. m’am ridicat in picioare si am mers in incinta camerei, unde directoarea le facea o morala de zile mari lui Harry si lui Draco. De atunci m’am schimbat, daca Draco credea ca sunt bataia lui de joc, se insela amarnic. Atunci eu aveam sa fiu cea care il facea sa se indragosteasca lulea de mine… si apoi sa-l paraseasc!
M’am trezit a doua zi mai vioaie ca niciodata. M’am intins, si l-am observat pe Harry care arunca cu haine in stanga si in dreapta.
„ Nu, asta nu e buna! Asta nici atat!!!”
„ Harry!”
„ Vai, Doamne, ma voi face de cacao! Asta e prea impopotonata!”
„ Haryyyy!”
„ O nu, nici asta!”
„ HARRY!”
„ A, Hermione… credeam ca frumoasa din padurea adormita nu se mai scoala o data!”
„ Ce vrei sa zici cu asta?” am intrebat ridicand o spranceana.
„ E ora 2:40! Aoleu si intalnirea e la 3! Si eu nu mi’am gasit in ce sa ma imbrac!”
Am sarit ca arsa din pat tipand ca nu voi avea timp. Am iesit din camera si am trantit usa dupa mine lasandu-l pe Harry masca.
„ Si eu care ziceam de mine ca sunt mereu in crize de timp!”
Am fugit in sala de mese, unde unii luau dejunul si am luat’o pe Luna de langa Ron si dus-o in camera mea, de unde Harry probabil plecase la intalnirea acea despre care tot zicea.
„ S-a intamplat ceva?”
„ Da… te’am luat ca sa ne aranjam pentru petrecerea de diseara, in casa Malfoy!”
„ Glumesti nu?”
„ Ba deloc! Vom fii reginele petrecerii, ai incredere in mine!”
„ Tu esti cu capul, eu nu merg la chestia aia nici sa ma…” dar nu apuca sa’si termine replica ca o trasese de mana in baie, unde urma o lunga pregatire pentru petrecere.”

Ora 21:00, toata lumea era adunata, unii dansau, alti stateau jos, alti consumau bauturi alcoolice. Usa era deschisa. Draco statea intr-un colt si isi savura wiskiul privindu’i pe cei din jur.
„ Ella, numai vine o data? Imi strica imaaginea! La naiba!” gandii el, apoi dadu tare cu pumnul de perete.
„ O, Draco, esti singurel?”
„ Era, da’ acum numai e, asa ca catapulteaza’te in alta parte!”
Fata jumatate ametita, simultan cu Draco, intorse privirea pentru a zarii o tanara superba: parul ei foarte ondulat era coafat elegant, avea o bluzita alba, semitransparenta si niste blugi stramti, iar pe gat avea mult sclipici, machiat foarte finut avea un aer elgmatic si totodata fermector. Draco ramase masca, cu ochii pironiti pe ea fara a scoate un cuvant. Zambind, tanara din fata lui, o arunca cat acolo pe fata beata si ciufulita si isi puse mainile dupa gatul lui, apoi incepu sa isi treaca mainile prin parul lui.
„ Iubitule, am venit sa’ti tin companie!” a spus ea cu suras provocator pe buze.
„ Ella… esti foarte ciudata azi! Nu e nimeni langa noi ca sa ne prefacem!! „
„ Ce vrei sa spui? Ma confunzi… eu sunt… Hermione” spuse ea soptit la urechea lui apoi se pierdu in multime, lasandu’l singur.

„Dupa ce am facut asta, mai aveam putin si pufneam in ras, dar m’am asezat calma si am inceput sa beau din suc si sa o privesc pe Luna, care dansa cu unul dintre baietii de la petrecere. Fata asta trezea un sentiment de admiratie tuturor, era atat de ciudata, si in acelasi timp speciala. Dansa cum nimeni alti nu o faceau si avea in ochi privirea unei feline viclene. Ar fi putut inebuni orice baiat din acea incapare, asa aranjata si machiata finut. Am zambit, am pus paharul pe masa si mi’am frecat mainile… planul abia incepuse! Si dupa cum observam, avea sa dea roade!”

Dupa aproximativ o ora pe usa sosira Ella si Harry. Draco era langa usa si o privea zambind pe Ella. Harry se pierdu printre invitati si ii lasa singuri.
„ Unde ai fost?”
„ A… la o plimbare in parc cu o amica…”
„ Aha…” spuse el studiendu’si paharul cu wiski „ si cumva pe acea prietena o chema, Potter?” a spus el oprind’o pe aceasta care voia sa mearga in incinta camerei.
„ Nu inteleg ce vrei sa insinuezi?”
„ Profiti de mine ca sunt calm” dadu tare cu paharul pe jos si o cuprinse strans de barbie „ sa nu te mai vad in preajma lui Potter, altfel te ucid cu mainile mele „
Ii da’te drumul si o privi furios.
„ Sa mergem sa dansam, nu vreau sa par un stupid inselat de catre o fraiera, asa ca prefa’te in continuare”
O lua la dans, pe o melodie R&B.

„Cand am vazut ca dansa cu Ella, l’am luat si eu pe Harry, care era destul de ratacit si am inceput sa dansam langa ei. Urma o melodie lenta, si la o pirueta eu ajunsesem in bratele lui Draco, iar Ella in cele ale lui Harry. Eram asa de aproape de el incat ii simteam respiratia. Mi-a cuprins talia si am inceput sa dansam. Pana la urma era doar un dans, dar dupa cum ma privea toul incepuse sa mearga din ce in ce mai bine,sau cel putin asa credeam... „

Back to top Go down
Hell Girl
♔Spirit♔
♔Spirit♔
Hell Girl

Solo en mi corazon Empty
PostSubject: Re: Solo en mi corazon   Solo en mi corazon Icon_minitimeSun Mar 15, 2020 3:07 pm

Episodul 5

„ Ma luase o durere de cap groaznica dimineata. Dansasem toata noaptea, ba chiar inspre dimineata dansam si pe masa. De la doar cateva pahare de sampanie ma imbatasem de-abinelea. Cand m’am trezit eram pe o canapea asezata, iar Draco statea si ma privea fara sa clipeasca.
„ Autch, ce ma doare capul!” am spus punandu-mi mana pe frunte.
„ E si normal… cred ca ai baut prea mult !” a spus el si a verificat daca am febra „ Arzi! Ma duc sa aduc o punga cu gheata!”
S’a ridicat si a pornit spre bucatarie… nu imi venea sa cred, se purta atat de frumos si vorbea pe un ton atat de calm… oare chiar era Draco? S’a intors si mi’a pus gheata pe frunte. Eram intinsa si vedeam cum imi tinea punga cu gheata. Nu aveam destula putere sa zic ceva sau sa ma ridic. Am miscat usor degetele si m’am simtit de parca eram din mamaliga. Curand am adormit.
M’am trezit mult mai bine decat eram inainte. M’am ridicat vioaie si am inceput sa topai. Brusc am observat ceva… eram in casa lui Draco, imbracata intr-un maiou mulat pe corp de culuare bleu si in niste pantaloni extrem de scurti, roz, cu snur. M’am gandit ca numai avea rost sa ma schimb deorece singurul care putea sa ma puna pe canapea era Draco, si probabil ma vazuse deja in acea costumatie.
Asa ca m’am dus in bucatarie, unde el era si lua pranzul.
„ A… buna dimineata!”
„ Ziua…” a spus el sec si a luat o gura de bere.
„ Eh…”
„ Gresie e foarte rece, ai putea raci mai rau… ia papucei aia in picioare! „ a spus si mi-a aratat locul unde erau o pereche de papuci pufosi si mari, albi.
„ Waw, cat de taaari pot sa fie !” am spus si i’am incaltat bucuroasa, apoi m’am asezat si eu la masa
Era o liniste profunda, pana cand am hotarat sa rup tacerea…
„ Am facut ceva inoportun aseara?”
„ Hm… nu!”

’” Flashback „’*
„ Hermione, inceteaza!”
Fata se departa de el, si incepu sa danseze foarte provocator pe langa el in mijlocul sufrageriei. Parea ca numai ei existau, restul cufandandu’se intr’un lung intuneric.
„ Hermione…” spuse el si inghiti in sec.
„ Uau! Ce distractiv!! Uhuu!” si se urca pe masa incepand sa bea dintr-un pahar de wiski.
„ Da’te jos de acolo!”
Insa ea nu o asculta si isi dadu bluza jos aruncand-o. Vazand ca nu il baga in seama, o lua pe sus si o duse in dormitor, unde nu era asa galagie. Fata fiind mai ametita, adormi imediat.
*End of flashback *

„ Stii, eu nici o data nu am fost la asemenea evenimente si nu am consumat ceva mai tare ca un coctail… nu imi aduc aminte de ce am facut, si daca am facut ceva rau, regret nespus…” am spus si am plecat capul vizibil intristata.
„ Nu’ti face griji… si eu m’am mirat sa te vad la petrecere…”
„ Lasand acest incident la o parte… Ella ce a facut?”
„ A nimic interesant… am mai stat putin si a plecat, spunand ca e obosita”
„ Draco?”
„ Da…?”
„ Iti multumesc ca ai avut grija de mine… probabil am facut numai prostii” cuvintele acelea mi’au iesit fara sa’mi dau seama si aveam o privirea ciudata.
El s’a amuzat, si nu mi’a raspuns.
„ Ar trebui sa mergem la camin…”
„ Haide!”
Am luat masina lui si am ajuns in scurt timp. Harry era nervos la intrarea in universitatea. Imediat ce-l vazu pe Draco, porni o bataie cu acesta, eu nestiind motivul, neaducandu-mi aminte de ce se intamplase in seara precendenta. De abia i’am despartit.
„ Ce s-a intamplat??? De ce va bateti?” am intrebat si i’am privit pe rand.”

Back to top Go down
Sponsored content

Solo en mi corazon Empty
PostSubject: Re: Solo en mi corazon   Solo en mi corazon Icon_minitime

Back to top Go down

Solo en mi corazon
Back to top 
Page 1 of 1