Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Discutii fara noima
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 11:32 pm by Sharma Sanara

» Ask me
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
No user
View
Arta de a fi imbecil (Jurnal) Percent_0

Share

Arta de a fi imbecil (Jurnal)

View previous topic View next topic Go down
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSat Feb 01, 2020 12:10 am

Acum multi ani de zile, in perioada in care am avut vreo 12-13 pana la hai sa zicem 16, maxim 17 daca imi amintesc corect, am ținut un jurnal virtual, de care am dat zilele trecute. Pe forumul respectiv exista o sectiune speciala de jurnale, unde lumea isi facea jurnal, scria orice dorea si restul puteau sa comenteze.
Sper sa nu deranjez, dar m-a lovit nostalgia si m-am decis sa deschid si acum unul aici, unde sa imi astern gandurile. O sa incerc sa postez zilnic cate ceva. Nu este necesar sa comentati sau ceva,desi n-o sa ma deranjeze daca o faceti sau daca imi puneti intrebarile.
Ca si idee, niciodata nu am putut sa tin un jurnal real. Unde sa scriu. Cred ca am inceput peste 50 de jurnale pe nenumarate, dar poate ca exagerez sau poate mintea mea nu isi aminteste corect. Uit de ele, ele , o parte, exista aruncate prin camera mea, dar dupa maxim , in cazuri buni, 10 pagini scrise, ma plictiseam si carnetelul/agenda se transforma in cu totul altceva.
Nu am nimic concret de spus in seara asta ...cred ?
Cumva ar fi oarecum monoton sa-mi povestesc ziua.
Dar cumva felul cum vorbesc acum, cum gandesc ... poate peste 5 ani gasesc acest topic si o sa rad cumva de ce am scris acum si n-o sa imi amintesc ce aveam defapt in cap cand am deschis topicul si am scris lucrurile astea.
Presupun ca acest topic va ramane un mic colt al meu unde sa bat campii (caci e evident ca aberez si defapt nu spun nimic) pentru a ma descarca dupa trecerea fiecarei zile.
Nu am scriu niciudata inceputuri cu draga jurnalule, fiindca mereu mi s-au parut penibile. Jurnalul nici macar nu e un obiect in sine, cat o chestie abstracta si m-as simtii cumva penibil sa ma adresez lui de parca scriu o scrisoare.
Cam atat pentru aceasta seara.
Revin maine seara.
Noapte buna. <3


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:29 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSat Feb 01, 2020 1:39 pm

mi se pare geniala ideea cu jurnalul Smile și eu a-și vrea sa scriu in jurnalul acestui forum


Arta de a fi imbecil (Jurnal) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSat Feb 01, 2020 2:24 pm

mersi ca ai deschis o categorie !
poti deschide si tu un topic seperat unde sa scrii


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSun Feb 02, 2020 6:42 pm

M-am uitat la postul trecut și am observat că nu am pus vreo dată sau ceva, în consecință nici de acum încolo nu o voi face.
Trăiesc în acest moment o dezamăgire pe care am trăit-o toată viața mea.
Se pare că nu toată lumea pune preț pe prietenie, așa cum o fac eu.
Pentru unii, nu e ceva important și nu contează cât încerci să îi ajuți /consolezi/ le spui o vorbă bună.
Suntem atât de pasageri în lumea asta și am uitat să ne bucurăm de lucrurile simple. Am uitat să fim recunoscători. Am uitat să fim buni. E mult mai ușor să fi rău, să te încrunți și să arunci vorbe urâte decât să oferi un zâmbet.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:30 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeMon Feb 03, 2020 5:11 pm

Timpul cred că poate să fie cel mai călduros refugiu sau cel mai rece inamic.
Vindecă.
Te tulbură.
Se joacă uneori cu nerăbdarea ta.
Cert e că trece.
Stau și privesc în urmă de prea multe ori și poate că nu e bine.
Dă-i timpului timp, ziceau unii.
Încă învăț cum să fac asta.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Rogue on Thu Feb 06, 2020 2:02 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hazbin
Hazbin
it's my name, my identity
♕ Big boss♕
*×Rubin : 4109
×Smarald : 4233
×Reputatie : 5
×Varsta : 34
×Localizare : Bucharest
×Stare de spirit : nebun
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeMon Feb 03, 2020 9:54 pm

Si eu mai am de învățat la capitolul da-intimpului timp. Însă din cauza agitației de ziua cu zinuiti sincer ți-ai propus sa mai faci pe ziua de azi. Mi se pare că este o fuga continua.


Arta de a fi imbecil (Jurnal) Giphy
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Back to top Go down
https://en.hitskin.com/users/majestic-forum/288254
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeTue Feb 04, 2020 2:41 pm

Daca ai avea corp ai fugii? Daca ai avea voce ai tipa? Daca ai avea putere m-ai lovii?!
Fa-ti curaj, ia pistolul in mana si invartes-te cu el si trage si sa nu-ti pese pe cine nimeresti pentru ca oricum, daca stai si te gandesti profund, nimeni pe lumea asta nu merita sa traiasca, toti facem greseli, toti suntem niste mizerii umblatoare.
Nu te mai chinui sa-ti faci vise, mereu se va gasi cineva sa ti le spulbere.
Stii ceva? Fa-ma praf si trage-ma pe nas, macar sa stiu ca te-am facut sa sangerezi fara sa ma straduiesc prea mult.


7 Octombrie 2012

Si rad, dar nu e rasul meu, e unul nervos, fortat. Si iti spun ca sunt bine si desi stii ca te mint te prefaci ca inghiti minciuna. Si zambesc doar ca sa nu plang, iar cand te privesc nu te vad pe tine, vad doar un gol, vad doar pustietate 
Sunt fantomatica si rece, am incetat sa mai fiu o persoana.

Si razi si tu, nu stiu daca de mine sau de soarta care ne-a fost pregatita. Si poate ca si tu privesti tot prin mine, poate ca ai incetat sa ma mai vezi.
Nu incearca sa intelegi, nu vei reusi vreodata si nu are rost sa te chinui. Treci mai departe si nu te mai uita inapoi fiindca nu ma vei mai gasi acolo.



*note: această este o bucată din jurnalul meu vechi, de care vorbeam si de la care mi-a venit ideea sa deschid acest topic. probabil cand nu voi mai avea idei voi mai lua de acolo posturi care-mi plac


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Rogue on Thu Feb 06, 2020 2:02 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Feb 05, 2020 2:17 pm

25 August 2008






Rosu.
Galben.
Albastru.
Indigo.
Purpuriu.
Verde... pal, olive, devine vernil.
Iar Albastru... devine bleo, se deschide, se inchide.
E atat de usor sa pictezi un viitor pe o panza?
Eu care credeam ca asta e cel mai greu... naiv. Sa revenim la nuante si la tonuri.
Alb...
Negru...
Nonculorile vietii devin griuri colorate, inchise, deschise. Le simti?
Intelegi?
Nu.
Rosu... imbinat cu alb devine un roz... prea deschis, urasc cuoarea asta! Negru! Uite si visiniul...
Apesi prea tare, uite panza s-a rupt! E ca viata, nu stii niciodata cand incepe, sau cand se termina...




<3 Robert


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeThu Feb 06, 2020 2:01 am

28 August 2008


- Da-mi in schimb eternitate.
- Nu vreau...
- De ce?
- Mi-e frica.
- De ce?
- Nu stiu...
Vorbele lor erau inghitite o data cu marea si sarea le descompunea. In locul nisipurilor miscatoare ramanea un gol... un imens gol. Fata isi plimba degetul pe mal, formand litere incalcite.
- Ce scrii? o intreba el, si se aseza pe vine ca sa ajunga la nivelul ei.
- Nu stiu...
- Tu ai stiu vreodata?
- Nu, dar ai fost acolo ca sa-mi spui de ce.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:30 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeThu Feb 06, 2020 7:56 pm

05/09/2012 15:42  



Te iubesc da, da
Tu esti dragostea mea, doar a mea


Vino aproape, atinge-mi chipul si sterge-mi lacrimile si o data cu ele fiecare amintire dureroasa, fiecare clipa in care nu te-am avut alaturi, in care mi-ai lipsit.
Mi-ar placea sa te citesc cand privesc in ochi tai albastri, sa ma topesc cand aud vocea ta moale, placuta, sa radiez a fericire cand ma strangi in brate si isi pot adulmeca parfumul tipator si imbatator.
Saruta-mi zambetul si simte-mi gustul amar si dulce in acelasi timp, tine-ma langa tine, mai exact langa inima ta si nu-mi da niciodata drumul fiindca nu vreau sa plec. Trece-ti degetele lungi si reci prin parul meu ravasit, fa-ma sa tremur la atingerea ta efemera.
Lasa-ma sa aud rasetul tau cristalin si sa nu fie o halucinatie auditiva, sa fie adevarat, sa fii langa mine si sa fii fericit ca ma ai alaturi.
Nu mai spune nimic, doar asculta-mi inima cu bate tic-tac-tic-tac doar pentru tine.
Si la sfarist ramanem doar noi doi si doua buze...


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeFri Feb 07, 2020 12:37 am


    Turn around and smell what you don't see


    Close your eyes ... it is so clear


    Here's the mirror, behind there is a screen


    On both ways you can get in


    Don't think twice before you listen to your heart


    Follow the trace for a new star


    tWhat you need and everything you'll feel


    Is just a question of the deal


    In the eye of storm you'll see a lonely dove


    The experience of survival is the key


    To the gravity of love


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:31 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSat Feb 08, 2020 6:30 pm

Nici nu stiu ce sa scriu cu exactitate.
Sunt lenesa sa mai caut fragmente din jurnalul vechi si nu am ceva de spus concret.
Am constatat ca nu e bine sa ai incredere in oameni, in general, indiferent de contextul in care ii cunosti. Mai ales ca exista atatia parsivi si cu o mie de fete.
Uneori poti sa iti dai sufletul pentru o persoana si ea sa-l arunce la cos...dar oricum eu merg pe prototipul da, iti dau sufletul pe tava si toate cele, dar daca iti bati joc mi-l iau inapoi si iti dau si cu tava in cap.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:31 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSun Feb 09, 2020 5:10 pm

Cred ca azi sunt linistita. Foarte linistita si impacata cu mine insami.
Chiar daca s-a intamplat ceva semi ciudat in viata mea, care nu ma priveste direct, dar care imi arata ca oamenii pot fi parsivi si prefacuti, eu sunt impacata cu mine insami ca nu am gresit cu nimic si incerc de fiecare data cat pot de mult sa fiu un om integru.
E o zi frumoasa. Si n-am mai fost optimista de mult, iar asta cred ca imi prinde bine.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:33 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeMon Feb 10, 2020 8:57 pm

Iar nu am cine știe ce de spus .. și totuși mi-am promis mie să încerc să scriu cât de cât zilnic în acest topic, dacă tot l-am deschis..
Am avut o zi destul de tristă, pentru că fratele meu nu s-a simțit bine și am o prietenă care are și ea câteva problemuțe.
În schimb, ca și un gest foarte frumos, vărul (impropriu spus, e defapt vărul prietenului meu ,dar eu îl văd ca și cum mi-ar fi și mie ca un văr/frate) ne-a adus câte-o floare și asta ne-a mai luminat ziua.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:33 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeTue Feb 11, 2020 5:05 pm

Am avut o zi pe care vreau sa o numesc a fi foarte buna.
Din fericire fratele meu se simte un pic mai bine!
Si m-au sunat din locul in care am dat interviu sa vin sa dau un psihologic. Sper din inima sa il iau si sa ma angajez.
Si foarte frumos a fost si fain, m-am dus cu tati sa vad si eu apartamentul in care ne mutam la vara si este superb.
Va doresc o zi la fel de fain si voua !!


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:34 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Feb 12, 2020 12:08 am

Sincer .. nici nu stiu daca am emotii sau nu.
Nu ma simt neaparat nepregatita si cred ca am niste atuuri in diverse privinte.
Totodata, nu prea sunt genul de om care se 'vinde' , asa cum spune expresia, lucru pe care trebuie sa-l faci la interviuri ca sa fii angajat..
Acum, ce o fi o fi. Merg pana la capat.
Daca nu e sa fie acum, va fi alta data.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:34 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Feb 12, 2020 3:41 pm

Chiar ma simt senzational de bine.
Am luat testul psihologic si urmeaza sa lucrez, chiar daca nu stiu exact cand.
Cel mai mult mi s-a umplut inima de bucurie, caci desi nu e un post wow, ci de departe mediocru, lumea din jurul meu ma sustine si se bucura pentru mine.
<3 <3 <3


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:34 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeThu Feb 13, 2020 12:16 am

Nu pot spune decat ca sunt un om foarte usor de intors pe dos..
Chiar aveam o zi zen si eram fericita, radiam, eram imbibata in mult entuziasm, cu toate ca locul de munca ce l-am primit in vedere e usor mediocru si prost platit
Am simtit nevoia stupida sa impart evenimentul defapt lipsit de importanta cu prea multă lume și acum ma simt ca o idioată
De ce?
Tot azi am fost sunata de alta firma si am maine alt interviu
Sunt intr-un impas teribil, intrucat e posibil ca acolo sa fie mai bine si ca program si ca salariu
-_-
Mereu pic in astfel de ipostaze si desi sunt o fire destul de ferma nu stiu ce sa fac
Oricum am in gand si ideea ca interviul de maine e mai dur si e posibil sa nu-l iau, in lipsa de experienta in ceea ce priveste interviurile si munca in sine


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:34 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeThu Feb 13, 2020 5:58 pm

Ok ok m-am agitat destul
Cred ca sunt mai linistita azi
Am ramas in locul unde am promis prima data, ca asa mi se pare normal si nu m-am mai dus la celalt interviu
M-am ocupat azi de cazier si de toate actele
Sper ca totul sa fie intr-un ceas bun


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSun Feb 16, 2020 3:01 pm

Zilele astea am fost prapad..
Nu m-am putut ridica din pat, am avut un soi de enterocolita destul de nasoala Sad
A fost chiar ingrozitor ,dar cred ca e doar o incercare care sa imi arate ca sunt puternica si pot trece peste orice


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeMon Feb 17, 2020 11:05 pm

Zilele astea au fost niste zile super agitate si imi intru mai greu in ritm
Drept care nici macar in jurnal nu stiu exact ce sa mai notez
E o zi nitel trista, ma simt extrem de vinovata ca s-au imbolnavit prietenul meu si varul nostru, contactand virusul pe care l-am avut eu
Sper macar sa rezolv cu vizita si angajatul si de acum sa fie bine pentru ca m-a luat o stare de deznadajduiala cu tot episodul asta -____-


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeTue Feb 18, 2020 2:02 pm

Simt ca de la o vreme postez numai aiureli in topicul asta, lipsite de sens rolling on the floor
Dar presupun ca oricum crearea lui asta a si avut ca scop, sa ma descarc si sa scriu ce-mi trece prin cap prima data, chiar daca nu e ceva sclipitor
Fizic ma simt mai bine, moral.. binisor
Chiar sper sa vina zile mai bune pentru ca viata e frumoasa si merita sa ne bucuram de miciile atentii pe care ni le da din cand in cand


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeWed Feb 19, 2020 3:58 pm

Astazi am avut o zi productiva, pot spune.
Desi am pierdut-o jumatate cu job-ul, ma bucur ca in sfarsit s-a definit totul.
Am vizitat locatia, am vazut monitoarele si despre ce e vorba, iar dupa ce am facut vizita medicala care a fost extrem de okay am si semnat contractul.
Cat asteptam m-am intalnit cu un baiat care a dat psihologicul in aceeasi zi cu mine si am stat la povesti. Mi s-a parut foarte de treaba si mi-a facut placere sa stam de vorba.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeFri Feb 21, 2020 12:56 am

Astazi a fost prima mea zi de lucru si a fost superba
Am un sef simpatic si permisiv, rabdator, care are biroul fix langa punctul nostru de lucru insa nu se baga deloc peste noi
Colectivul este woow. Fetele sunt dragute si iti explica
M am descurcat in aplicatie si pe repoarte, mai am de lucrat cu memorarea monitoarelor si raspunsul la apeluri telefonice
Sunt foarte implinita si am o stare buna
Ma simt utila si fericita
Nu am mai avut de mult o zi atat de satisfacatoare!!


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitimeSun Feb 23, 2020 1:29 pm

M-a rupt tura de noapte.
Desi eram usor convinsa ca fac fata bine pe noapte, e destul de greu.
Nu sa stau treaza, ca am 'antrenament' la chestia asta.
Insa pe noapte vin foarte multe alarme...se plimba un caine pe langa obiectiv, pac 35 alarme asa din start. Batea vantu se misca o creanga in segmentu de alarma, pac alte 35. Si sunt N exemple de se aprindeau aiurea si pierdeai o gramada de timp.
Dar per total eu sunt multumita ca ma descurc momentan..
O sa am si chestii mai grele de facut, dar eu sper sa fac fata.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:36 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content
it's my name, my identity
*
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) Icon_minitime

Back to top Go down

Arta de a fi imbecil (Jurnal)

View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next

Similar topics

-
» Arta zilei
» Jurnal? Cam public, dar fie.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ♕Administration♕ :: Welcome! :: Jurnal-