Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Discutii fara noima
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 11:32 pm by Sharma Sanara

» Ask me
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
No user
View
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Percent_0

Share

Arta de a fi imbecil (Jurnal)

View previous topic View next topic Go down
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 01, 2020 12:10 am

First topic message reminder :

Acum multi ani de zile, in perioada in care am avut vreo 12-13 pana la hai sa zicem 16, maxim 17 daca imi amintesc corect, am ținut un jurnal virtual, de care am dat zilele trecute. Pe forumul respectiv exista o sectiune speciala de jurnale, unde lumea isi facea jurnal, scria orice dorea si restul puteau sa comenteze.
Sper sa nu deranjez, dar m-a lovit nostalgia si m-am decis sa deschid si acum unul aici, unde sa imi astern gandurile. O sa incerc sa postez zilnic cate ceva. Nu este necesar sa comentati sau ceva,desi n-o sa ma deranjeze daca o faceti sau daca imi puneti intrebarile.
Ca si idee, niciodata nu am putut sa tin un jurnal real. Unde sa scriu. Cred ca am inceput peste 50 de jurnale pe nenumarate, dar poate ca exagerez sau poate mintea mea nu isi aminteste corect. Uit de ele, ele , o parte, exista aruncate prin camera mea, dar dupa maxim , in cazuri buni, 10 pagini scrise, ma plictiseam si carnetelul/agenda se transforma in cu totul altceva.
Nu am nimic concret de spus in seara asta ...cred ?
Cumva ar fi oarecum monoton sa-mi povestesc ziua.
Dar cumva felul cum vorbesc acum, cum gandesc ... poate peste 5 ani gasesc acest topic si o sa rad cumva de ce am scris acum si n-o sa imi amintesc ce aveam defapt in cap cand am deschis topicul si am scris lucrurile astea.
Presupun ca acest topic va ramane un mic colt al meu unde sa bat campii (caci e evident ca aberez si defapt nu spun nimic) pentru a ma descarca dupa trecerea fiecarei zile.
Nu am scriu niciudata inceputuri cu draga jurnalule, fiindca mereu mi s-au parut penibile. Jurnalul nici macar nu e un obiect in sine, cat o chestie abstracta si m-as simtii cumva penibil sa ma adresez lui de parca scriu o scrisoare.
Cam atat pentru aceasta seara.
Revin maine seara.
Noapte buna. <3


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:29 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down

AuthorMessage
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 24, 2020 10:48 pm

Astâzi, de Dragobete, am ales să fiu singură.
Am ales să mă despart de iubitul meu, pentru că vreau să fiu singură.
Poate părea o decizie pripită și în prag de furie, dar chiar mi s-a luat.
Vreau liniște, vreau să fac ce vreau eu, vreau să nu mai trebuiască să mă explic, etc.
La muncă a fost mega obositor pentru că alarmele m-au terminat psihic azi, au fost foarte multe și eu a trebuit să mă ocup de aproape toate...cum colegele se ocupau cu altceva..
N-am o stare bună sau proastă, cred că sunt nicicum...
Sunt în derivă...


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 26, 2020 8:28 pm

Anne s-a întors, după încă o tură de noapte.
Nu mi s-a părut că a trecut așa greu ca cealaltă sau ca ziua de ieri, iar asta pentru că am răspuns și eu în sfârșit pe la telefoane și a început să mi se îndemâne.
Treaba cu rapoartele pentru mine e destul de accesibilă, pentru că ma descurc foarte bine la astfel de lucruri.
Cel mai mult mă bucur că mă simt extrem de utilă în sfârșit și mă bucur că am activitate
Sunt convinsă că mă obișnuiesc în curând la perfecție cu programul și voi prinde și chestiile pe care nu le-am înțeles pe deplin.
Oricum astâzi mi-am luat niște notițe și am de gând să vin de acum cu o agendă specială cu informații până îmi intru în mână și nu voi mai avea nevoie de suport.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 01, 2020 10:24 pm

Ca și idee, mi-am privit așa din pom posturile anterioare din jurnal și am constatat că multe din ele încep cu ”astâzi ” rolling on the floor))))) genial, am înlocuit formula de care am încercat să mă feresc cu vestitul draga jurnalule începând cu astâzi, ajungând în același timp în același loc de care m-am ferit - sunt monotonă
Echh, detalii
S-au scurs extrem de repede cele două libere avute, cu toate că au venit după doar o zi de muncă. Practic săptămâna ce a trecut am avut doar 3 ture, drept care nu sunt neapărat ”nespus de obosită”
Însă sunt conștientă că oboseala se va acumula și va devenii din ce în ce mai greu
Chiar și așa sunt super deschisa și abia aștept să învăț cât mai multe lucruri noi la locul de muncă


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 02, 2020 11:47 pm

Am avut o zi okish la serviciu
Prima mea tura in 4 oameni, cu mine cu tot
La inceput de zi a fost o sedinta destul de scurta
Aveam un program pe martie super misto, dar din pacate se va schimba si da peste cap pentru ca una din fetele noi deja nu mai vrea sa mai vina -_-
Eu in schimb ma simt potrivita pentru job-ul acesta si imi place
Sper sa invat cat mai repede cat mai multe lucruri ca sa am activitate si sa nu ma plictisesc


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 05, 2020 3:08 pm

Ieri mi-a fost total lene să scriu ceva aici, poate și pentru c ă a fost o zi jumătate dormită, apoi am ieșit un pic afară și când am ajuns m-am uitat la tv, deci pot spune că nici cine știe ce timp n-am avut s-o fac
Stau și îmi dau seama ce repede trec zilele libere când lucrezi..
Deja jumătate din ziua asta e dusă și mâine seară intru de muncă
Nu am o stare foarte bună, bunicul meu de la Brăila nu se simte bine și mi se rupe sufletul, deși mă străduiesc să nu mă gândesc ft mult la asta ca să nu mă consum.....


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 06, 2020 9:50 pm

Ce am trăit noaptea asta mi se pare ireal, probabil cea mai oribilă noapte din 2020 pentru mine, și anul e abia la început..
După ce că m-am dus să acopăr tura altcuiva, am fost pistonată din toate părțile. În dispecerat e nebunie pentru că nu mai merge programul de alarme cum trebuie. Doamna de a fost cu mine pe tură a fost cam tăioasă la multe treburi și are pretenția să știu lucruri pe care încă nu am avut timp să le învăț la perfecție..
Dar cel mai mult m-a enervat altă doamnă, care a venit bine mersi de acasă, la mine, care eram după 12 ore de nesomn și doar ce menționasem că îmi e foarte rău ,cu morcovu fix în cur ca să zic așa. A venit ea să se rățoie la mine că de ce am făcut transfer și nu m-am descurcat singură. Transfer înseamnă să pasez apelul la angajatul mai vechi. SIMȚEAM CĂ LEȘIN UITE DE AIA. Și am preferat să nu fac nimic greșit. Și colac peste pupăză ne-a mai ținut și un sfert de oră în plus pe mie și colega care e la fel de nouă să închidem la alarme, că nah, noi suntem mai fraiere, după ce am închis toată noaptea la nebunia aia de alarme putem s-o facem în continuare. Eu înțeleg că s-au adunat frustrări, că ele au fost mai neîndreptățite ca noi până acum, că muncesc pe brânci și primesc prea puțin bani și plus probleme personale etc etc etc DAR OAMENI BUNI nu sunt eu de vină pentru ce se întâmplă!!!!!!!!!!
Și colac peste pupăză ,când eram frumos la cafea cu gașca mea și vară-mea pe afară să vorbim, să ne relaxăm, vine unu mort de beat să ne fac el proști pe toți și să mai și scuipe pe acolo ca ultimul terminat. DE CE DOAMNE PERMIȚI SĂ EXISTE ASEMENEA SPECIMENE?? PUR ȘI SIMPLU DE CEEEE
Sunt super nervoasă și acum observ că eu chiar am făcut bine să deschid acest topic
Deși am unele zile unde doar debitez ceva fără rost, când sunt nervoasă și simt nevoia să-mi expun punctul de vedere cu ceva prin ceea ce am trecut mă ajută foarte mult să scriu aici, chiar dacă știu că nu citește și nu îi pasă nimănui


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeSat Mar 07, 2020 5:43 pm

Am avut  o zi drăguță azi și m-am mai liniștit.
Am mers la o cafenea faină tare, nou deschisă lângă mall-ul nostru de la Electroputere. Nu am stat să o bem acolo că nu eram îmbrăcați adecvat ,am luat-o la pachet și am băut-o în gară.
Cred că pur și simplu e bine că mi-am mai revenit și mi-a trecut starea de rău și nevrozitate care nu făceau decât să mă facă să mă consum și nu era ok
O să mă străduiesc mâine la muncă să nu mai pun nimic la suflet


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 08, 2020 10:22 pm

Analizând ... o tură de zi câteodată e mai extenuantă ca cea de noapte, cel puțin pentru o fire nocturnă ca mine care e energică la 12 noaptea, nu la 8 dimineața.... n-am fost și nu voi fi niciodată matinală.
Nu pot să mă plâng că aș fi avut o tură grea, nici vorbă, aș fii ipocrita. A fost una din cele mai lejere și plăcute...am picat cu niște colegi cu care nu am mai fost pe tură, foarte faini. M-au ”certat” doar pentru că le vorbeam cu dnv și au spus să le vorbesc la per tu.
Domnul cu care am fost pe tură a zis un lucru real, care m-a impactat ”Aici suntem ca într-o familie. Dar asta înseamnă că ne și mâncăm între noi. Când vei greșii, colegii vor sării în capul tău. Dar pe de altă parte tot noi ne și ajutăm între noi”. Asta m-a făcut să înțeleg episodul în care doamna aceea s-a răstit mai bine și să fiu mai indulgentă altă dată și să mă obișnuiesc să așa stau lucrurile. Oricum îmi cunosc locul, știu că încă sunt o novice și mai am atââtea de învățat. Îmi place însă că toți colegii au unanimă părerea că .. cu toții greșim și încă mai putem învăța foarte multe unii de la alții.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 09, 2020 4:51 pm

Nu am prea multe de impartit azi jurnalului meu online, doar ca simt nevoia totusi sa fac o postare, pentru ca a inceput sa imi plac foarte mult si sa ma linisteasca sa scriu aici ori cateva randuri, ori un intreg roman sa ma descarc.
Am avut o zi foarte ok pana acum, m-am trezit un pic mai tarziu ca am fost obosita dupa tura de zi de ieri, insa am iesit la o cafea, am mai stat la povesti, discutii de tot soiul si sunt bine dispusa.
Programa iar s-a schimbat la munca, dar nu ma priveste pe mine ca la mine a ramas la fel.
Sper sa am o tura de noapte ok, voi povestii maine cum a fost


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 11, 2020 9:04 am

Aproape ca nu imi vine sa cred.....
Am dormit 24h !!!! Daca nu mai mult
Intr-adevar mi-am refacut somnul, finally, dar chiar si asa mi-am pierdut ziua libera si sunt un pic ofticata, n-am de ce sa mint.
Macar n-am pierdut o zi prea traznet, ca a fost o vreme de kkt la mine in oras cel putin, azi pare o zi mai sunny si planuiesc sa ma bucur de ea.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 11, 2020 7:51 pm

Se pare ca datorita nebuniei cu virusul o sa avem cu totii o saptamana libera in decursul lunii, ca si masura de preventie.
Acuma nu stiu cat o fi de bine, dupa ce ca salariu e cum e, probabil va fi si mai mic o data cu masura asta, lucru care nu ma incanta, dar asta e.
Eu una incerc sa nu o iau razna si nu ma trambitez o data cu toata nebunia din tara, incerc sa ma protejez cat pot, dar eu tot sunt de parere ca daca in viata iti e dat sa patesti ceva nu prea ai cum sa preintampini total acest lucru.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Aphrodite
Aphrodite
it's my name, my identity
Membru Nou
*×Rubin : 313
×Smarald : 328
×Reputatie : 1
×Localizare : cosmos
×Stare de spirit : supradoza de fericire
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 12, 2020 9:48 pm

Mda..când îți este scris ceva, se întâmplă. Oricum, trebuie să ne păstrăm calcul și să gândim pozitiv. Să sperăm că nu va crește numărul de cazuri foarte mult și nu vor muri oameni la noi în țară.
PS: Baftă în seara asta. Sper că doamna aia cu care ești pe tură să fie în toane bune ^-^


Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Giphy
" darkness is good. with it we can see the stars~
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 13, 2020 6:48 pm

Da verii, sa stii ca asa e, ai dreptate.
Si mersi mult, chiar a fost ok din punctul de vedere al intelegerii cu colegii, doar nasol din cauza problemelor tehnice..


Si ca sa dezvolt putin azi noapte au picat monitoare, s-au blocat toate calculatoarele, ne veneau alarme false in draci de la o eroare de sistem, a fost hooorror. Intr-adevar sunt vremuri haotice, dar intr-un fel ma bucur ca eu am ceva de facut. Inca invat, si sunt constienta ca am 3 saptamani si pretentiile lor au crescut si vor incepe anumite nemultumiri din partea lor ca eu fac mai putin,dar sunt gata sa le fac piept.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 15, 2020 3:03 pm

Yeaahh, intre timp ..
Ieri pe zi am avut o zi oarecum .. ok, cam greuta, au venit multe rapoarte si unul pe care nu stiam in mod deosebit cum sa-l fac si am avut nevoie de ajutor.
Am avut o mica contrazicere cu o colega, pentru ca nu am inteles eu ce a vrut sa zica si viceversa, dar pana la urma ne-am inteles si asta e bine pentru ca diseara vom fi din nou pe tura.
M-am odihnit destul de ok, deci sper sa fiu bine la sv.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 02, 2020 9:39 am

Aaaa trecut ceva vreme...
Am sperat să postez mai des aici, dar totuși am avut comoditatea să nu o fac.
Nu mai am un program atât de liber, în care să pot să stau chiar tot timpul online pe forum (pe lângă serviciu, mai am și forumurile mele personale pe care activez și atunci mă împart mai greu).
Oricum mi-am zis că decât să scriu așa doar de dragul de a fi postat ceva în acest topic în fiecare zi nu e neapărat productiv...
Ca să fac un rezumat a celor făcute de când am postat ultima dată în jurnal hmmm ... păi cred că n-apucasem să menționez, cel puțin nu aici, că am făcut o broșită (defapt mi-a revenit) de toată frumusețea, de mi-am luat niște libere să mă refac. Am dormit trei zile și trei nopți să-mi revin, acum sunt mai ok. Am reînceput munca, am făcut deja 3 ture și deocamdată sunt chiar ok, încep să îmi reintru în ritm.
În rest, cam nimic nou. Sincer în ultima vreme mă recreează și mai mult rpgul, îmi pare rău că pe acest forum această secțiune nu e așa de populata. Cam asta m-a împiedicat să intru la fel de des ca înainte aici, pentru că e mai multă ”activitate” pe spam things și meh.. în ultimele zile eu am postat mult pe unde mi s-a răspuns, iar aici am foarte puține topicuri active și de asta n-am prea avut tragere de inimă să intru.
Oricum, în zilele când îmi va revenii cheful voi încerca să mă mai ocup de poze și de zodiac, momentan chiar n-am chef să pun din 2 în 2 zile, îmi este prea lene, dar le recuperez eu când sunt in the mood să fac asta din moment ce am zis că mă ocup.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 02, 2020 9:51 am

Sigur daca ai timp si chef poti sa ma ajuti
Trebuie pus pe fiecare zi dar nu mai sunt sigura de cand nu am pus X_X
Dar oricum se gaseste pe net si din urma daca vrei sa pui tu de unde am ramas


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 02, 2020 9:59 am

multumesc big hug


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 15, 2020 11:49 am

Nici nu mai stiu cu exactitate ce am facut in ultimele zile inafara de a ma uita in continuu la seriale .. am intrat in libere si deja simt ca turbez. Vreau sa vina o data weekendul sa ma duc la munca, sa am si eu posibilitatea sa iau aer ca in casa ma urc pe pereti.
Mi se par niste vremuri aiurea, m-am saturat de pandemia c.rului prajit, si de statu in casa, si de isterie, de criza, de posturi ~inteligente~ pe facebook si restul de urmari care au loc cu toate astea..
As vrea doar sa revina totul la normal, sa fiu pe banca in parc , cu o tigara si o cafea si sa contemplez la vremurile astea care candva vor deveni apuse.


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 10:53 am

Nu am mai postat de mult aici , desi , repetandu-ma a o mia oara, era un loc dragut de refugiu in care sa scriu seriile mele de frustrari ori ganduri pasagere
N-am facut-o din lipsa de timp, de chef, de idei
Nici nu stiu ce sa zic, am o stare dubioasa...
Hai sa vorbesc de ceva anume ???
Cred ca m-am indragostit, asta e un lucru terific de bun pentru ca am trecut peste fosta relatie care era cat se poate de toxica
Am o stare pozitiva, iar asta e bine


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitimeTue May 05, 2020 4:03 pm

Thaanks <3


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Sponsored content
it's my name, my identity
*
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

Arta de a fi imbecil (Jurnal)

View previous topic View next topic Back to top
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Similar topics

-
» Arta zilei
» Jurnal? Cam public, dar fie.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ♕Administration♕ :: Welcome! :: Jurnal-