Majestic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


majestic world of royalty
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Discutii fara noima
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeSun Apr 28, 2024 11:32 pm by Sharma Sanara

» Ask me
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 23, 2024 12:35 pm by Hazbin

» din 10 in 10
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 5 in 5
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:04 pm by Hazbin

» din 2 in 2
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» sa numaram pana la infinit
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 100 in 100 pana la infinit
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:03 pm by Hazbin

» din 1000 in 1000
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

» cf acum ?
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 06, 2023 10:02 pm by Hazbin

Top posting users this month
No user
View
Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Percent_0

Share

Arta de a fi imbecil (Jurnal)

View previous topic View next topic Go down
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 01, 2020 12:10 am

First topic message reminder :

Acum multi ani de zile, in perioada in care am avut vreo 12-13 pana la hai sa zicem 16, maxim 17 daca imi amintesc corect, am ținut un jurnal virtual, de care am dat zilele trecute. Pe forumul respectiv exista o sectiune speciala de jurnale, unde lumea isi facea jurnal, scria orice dorea si restul puteau sa comenteze.
Sper sa nu deranjez, dar m-a lovit nostalgia si m-am decis sa deschid si acum unul aici, unde sa imi astern gandurile. O sa incerc sa postez zilnic cate ceva. Nu este necesar sa comentati sau ceva,desi n-o sa ma deranjeze daca o faceti sau daca imi puneti intrebarile.
Ca si idee, niciodata nu am putut sa tin un jurnal real. Unde sa scriu. Cred ca am inceput peste 50 de jurnale pe nenumarate, dar poate ca exagerez sau poate mintea mea nu isi aminteste corect. Uit de ele, ele , o parte, exista aruncate prin camera mea, dar dupa maxim , in cazuri buni, 10 pagini scrise, ma plictiseam si carnetelul/agenda se transforma in cu totul altceva.
Nu am nimic concret de spus in seara asta ...cred ?
Cumva ar fi oarecum monoton sa-mi povestesc ziua.
Dar cumva felul cum vorbesc acum, cum gandesc ... poate peste 5 ani gasesc acest topic si o sa rad cumva de ce am scris acum si n-o sa imi amintesc ce aveam defapt in cap cand am deschis topicul si am scris lucrurile astea.
Presupun ca acest topic va ramane un mic colt al meu unde sa bat campii (caci e evident ca aberez si defapt nu spun nimic) pentru a ma descarca dupa trecerea fiecarei zile.
Nu am scriu niciudata inceputuri cu draga jurnalule, fiindca mereu mi s-au parut penibile. Jurnalul nici macar nu e un obiect in sine, cat o chestie abstracta si m-as simtii cumva penibil sa ma adresez lui de parca scriu o scrisoare.
Cam atat pentru aceasta seara.
Revin maine seara.
Noapte buna. <3


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif


Last edited by Hell Girl on Wed Feb 26, 2020 8:29 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down

AuthorMessage
Hell Girl
Hell Girl
it's my name, my identity
√Exilat√
*×Rubin : 4809
×Smarald : 5201
×Reputatie : 8
×Varsta : 29
×Localizare : in hell
×Stare de spirit : evilish dears
Fiche RPG

PostSubject: Re: Arta de a fi imbecil (Jurnal) Arta de a fi imbecil (Jurnal) - Page 3 Icon_minitimeTue May 05, 2020 4:28 pm

Ahhh , nu , nici nu vreau sa inghit noroi cu polonicu sa zic ca el m-a controlat vreodata
Era o fire mult prea slaba, cred ca eu il tineam mai degraba din scurt, incercand sa il ajut intr-o oarecare masura
Problema era ca eram total diferiti si eram impreuna din obisnuinta, sentimentele disparusera
Era toxic pentru ca el crease o codependenta fata de mine si o obsesie , si nu pe asta se fondeaza o relatie
Plus ca nu stia sa comunice
E urat ca spun ,dar nu eram la acelasi nivel si probabil de asta nu aveam deloc subiecte de conversatie
Sunt foarte chill acum, calma ,impacata ca am incheiat acest capitol
Sunt gata sa merg mai departe, chiar daca asta inseamna sa fiu singura si o bucata lunga de vreme
Cum zice o vorba inteleapta, mai singura decat prost acompaniata

Dar tuu? Tu inca esti in relatia toxica sau ai incheiat-o si tu?


tumblr_inline_p81k8le8w81qlt39u_540.gif tumblr_inline_p81k8m40m21qlt39u_540.gif  tumblr_inline_p81k8oLbbw1qlt39u_540.gif
Back to top Go down

Arta de a fi imbecil (Jurnal)

View previous topic View next topic Back to top
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3

Similar topics

-
» Arta zilei
» Jurnal? Cam public, dar fie.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Majestic Forum :: ♕Administration♕ :: Welcome! :: Jurnal-